A törékeny önbizalom
- Dátum: 2013.03.17., 19:26
Önbizalma mindenkinek van, valakinek kevés, van, akinek túl sok is. Érdekes, hogy egy ember véleménye azonban mennyire meg tudja rengetni.
Az ember legyen tisztában önmagával. Lehet kritizálni magunkat, persze mértékkel, de azért ne legyünk túlságosan kíméletlenek magunkkal. Észrevehetünk hibákat, megállapíthatjuk, min kellene változtatnunk, de például ne tűzzünk magunk elé lehetetlen célokat, amiket nagyon jól tudunk, hogy nem fogunk tudni elérni. Így már eleve el is vágtunk minden utat ahhoz, hogy bármit is elérjünk.
Érdekes, hogy egy amúgy, egészséges önbizalmú embert, egy rosszakaró vagy egy nem jó barát egy szúrós megjegyzéssel mennyire le tudja rombolni a magunkról kialakított képet. Elég egy túlzott kritika és máris el hisszük, hogy több felesleg van rajtunk, mit gondoltuk, ráncosabb az arcunk, mint gondoltuk vagy rosszabbul öltözünk, mint ahogy azt mi látjuk.
Nem feltétlenül kell azonban mindezt elhinni. Elég egy féltékeny „barátnő”, egy ellenszenves kollega, egy ellenség, és már alá is ásta önbizalmunkat. Próbáljuk realistán nézni magunkat, tényleg felfogni azt, amit a tükörben látunk, elfogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk a hibáinkkal együtt. Vannak javítható hibák, ha ezeket észrevesszük és dolgozunk rajta, már nem érinthetnek minket érzékenyen a szurkálódások, hiszen teszünk ellene, és a rosszindulatú megjegyzések is leperegnek rólunk.
Fotó:
sxc.hu
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.
Hogyan tart két lábon egy baráti társaság?

Mi jut eszedbe először akkor, ha baráti társaságokról hallasz? A saját közösséged? Esetleg egy régi iskolai csapat, amiből azóta már szétszéledtetek? Bármelyik is legyen, a baráti csapatok sokunk életének meghatározó részei, ami nem véletlen. Megtartanak és biztonságot sugallnak, megnyugtatnak és inspirálnak. Azonban mik a sajátosságai és miért választjuk éppen azokat a bizonyos embereket magunk mellé?
Hipnoterápia

Megannyi módszer létezik arra, hogy kezeljük testi és lelki gondjainkat. Ilyen módszer a hipnoterápia is, mely sokféle gond leküzdésére jelenthet gyógyírt.