Menü

Nevessünk egy jót!

  • Dátum: 2013.03.17., 15:17

Bár az utóbbi napokban nem sok okunk volt rá, most, hogy már kisütött a nap, derűsebbek vagyunk. De nézzünk magunkba őszintén: mikor nevettünk igazán jót? Pedig a nevetésért nem kell fizetnünk, nincs helyhez, időhöz kötve, nem kell hozzá felszerelés, csak társaság, partner. 

Dr. Madan Kataria, a világhírű indiai „derű-guru” többször járt Magyarországon, s nevéhez fűződnek a hahota klubok világszerte. Kataria doktor a jóga ősi légzőgyakorlatait is fölhasználva fejlesztette ki nevettető módszerét, ötvözve azt olyan általános érvényű tapasztalatokkal, amelyek mindenhol igazak. Ma már terápiás módszerre is alkalmazzák a nevetést.

Mindannyian emlékezhetünk igazán jóízű nevetésekre, a körülményekre, a barátokra, kollégákra, akikkel szinte könnyezve röhögtünk. Azt viszont már kevesen tudjuk felidézni, mi volt ennek oka, apropója. A lényeg a nevetés volt. Hiszik vagy nem, a nevetéssel boldogság hormonok szabadulnak fel, szinte könnyebbnek érezzük magunkat.

Akinek gyermeke van, többször talál okot a nevetésre, az őszinte gyermek megjegyzései közös kacagásra teremtenek alkalmat. Nem kellene erről lemondanunk akkor sem, ha felnőtt társaságban vagyunk. S talán a hétköznapok gondjait is könnyebben átvészeljük, ha megtaláljuk a vidám pillanatokat, amelyeken jót nevethetünk.

Fotó:
sxc.hu

Forrás:
agykontroll.hu

A túlzott perfekcionizmus hátrányai

Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!

A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei

A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.