Menü

Testünk energiaközpontjai

  • Dátum: 2013.04.04., 14:16

A csakrák testünk egymással kommunikáló energiaközpontjai, amelyek a gerinc legalsó pontja és a fejtető között helyezkednek el. Mindegyiknek megvan a maga funkciója, sebessége, színe. Indiában már négyezer éve ismerik és alkalmazzák a csakrák rendszerét, amely az ajurvédikus medicina egyik alapja.

A csakra eredetileg szanszkrit szó, jelentése kerék, vagy korong. Másutt lótusznak is hívják őket. Az óramutató járásával megegyező irányban mozognak bennünk, láthatatlan módon kapcsolódnak össze egymással és velünk. Az indiai tanítások szerint a csakrákon keresztül áramlik az energia, az élethez szükséges erő bennünk. A csakrák ezt az energiát befogadják és feldolgozzák. Működésük szabályozzák az életfolyamatainkat, összekötik a testet és lelket, valamint egyfajta összekötő kapcsot jelentenek az ember és az univerzum között.

A csakrák nem kézzel fogható szervek, érzékszerveinkkel felfoghatatlan energiaközpontok, a transzcendens életerő központjai. A csakrák minősége, működése a szellemi és értelmi fejlettségünkkel arányos. A nagyobb, kiterjedtebb, magasabb rezgési frekvenciával rendelkező csakrák több energiával dolgoznak.

A hét nagy csakra a gyökércsakrából kiindulva halad fölfelé a koronacsakra felé. Fontos tudni, ha valamelyik csakrában megbomlik az egyensúly, nem megfelelő a működése, energiahiány lép fel, akkor a mi belső nyugalmunk is megbomlik, betegségek alakulhatnak ki. A csakrák harmónikus működése az ember egészséges szellemi és fizikai fejlődésének a feltétele. A hét nagy csakrán kívül több mellékcsakra is létezik, amik a tenyerünkön és a talpunkon találhatóak meg.

A különböző félelmek, a szorongás, az agresszió, a negatív gondolatok egyfajta dugulást okozhatnak a csakrákban, így az életenergiák nem tudnak szabadon áramlani és kialakulnak a különböző nyavalyák. Érdemes tehát mindent pozitív oldalról megközelíteni, a szépre, a jóra koncentrálni és mindenben meglátni a jót, a nehézségeket feladatként felfogni. A csakrák megnyitásával, harmonizálásával csodálatos eredményeket érhetünk el a gyógyításban és a megelőzésben egyaránt.

Következő írásunkban megismerkedhetnek magukkal a csakrákkal is.

Fotó:
sxc.hu

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.