Testünk energiaközpontjai
- Dátum: 2013.04.04., 14:16
A csakrák testünk egymással kommunikáló energiaközpontjai, amelyek a gerinc legalsó pontja és a fejtető között helyezkednek el. Mindegyiknek megvan a maga funkciója, sebessége, színe. Indiában már négyezer éve ismerik és alkalmazzák a csakrák rendszerét, amely az ajurvédikus medicina egyik alapja.
A csakra eredetileg szanszkrit szó, jelentése kerék, vagy korong. Másutt lótusznak is hívják őket. Az óramutató járásával megegyező irányban mozognak bennünk, láthatatlan módon kapcsolódnak össze egymással és velünk. Az indiai tanítások szerint a csakrákon keresztül áramlik az energia, az élethez szükséges erő bennünk. A csakrák ezt az energiát befogadják és feldolgozzák. Működésük szabályozzák az életfolyamatainkat, összekötik a testet és lelket, valamint egyfajta összekötő kapcsot jelentenek az ember és az univerzum között.
A csakrák nem kézzel fogható szervek, érzékszerveinkkel felfoghatatlan energiaközpontok, a transzcendens életerő központjai. A csakrák minősége, működése a szellemi és értelmi fejlettségünkkel arányos. A nagyobb, kiterjedtebb, magasabb rezgési frekvenciával rendelkező csakrák több energiával dolgoznak.
A hét nagy csakra a gyökércsakrából kiindulva halad fölfelé a koronacsakra felé. Fontos tudni, ha valamelyik csakrában megbomlik az egyensúly, nem megfelelő a működése, energiahiány lép fel, akkor a mi belső nyugalmunk is megbomlik, betegségek alakulhatnak ki. A csakrák harmónikus működése az ember egészséges szellemi és fizikai fejlődésének a feltétele. A hét nagy csakrán kívül több mellékcsakra is létezik, amik a tenyerünkön és a talpunkon találhatóak meg.
A különböző félelmek, a szorongás, az agresszió, a negatív gondolatok egyfajta dugulást okozhatnak a csakrákban, így az életenergiák nem tudnak szabadon áramlani és kialakulnak a különböző nyavalyák. Érdemes tehát mindent pozitív oldalról megközelíteni, a szépre, a jóra koncentrálni és mindenben meglátni a jót, a nehézségeket feladatként felfogni. A csakrák megnyitásával, harmonizálásával csodálatos eredményeket érhetünk el a gyógyításban és a megelőzésben egyaránt.
Következő írásunkban megismerkedhetnek magukkal a csakrákkal is.
Fotó:
sxc.hu
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.
Hogyan tart két lábon egy baráti társaság?

Mi jut eszedbe először akkor, ha baráti társaságokról hallasz? A saját közösséged? Esetleg egy régi iskolai csapat, amiből azóta már szétszéledtetek? Bármelyik is legyen, a baráti csapatok sokunk életének meghatározó részei, ami nem véletlen. Megtartanak és biztonságot sugallnak, megnyugtatnak és inspirálnak. Azonban mik a sajátosságai és miért választjuk éppen azokat a bizonyos embereket magunk mellé?
Hipnoterápia

Megannyi módszer létezik arra, hogy kezeljük testi és lelki gondjainkat. Ilyen módszer a hipnoterápia is, mely sokféle gond leküzdésére jelenthet gyógyírt.