+1 kávé ajándékba!
- Dátum: 2013.04.17., 11:28
A külföldi példának már hazai követői is vannak. Az akció lényege, hogy bárkit meghívhatunk egy kávéra, anélkül, hogy tudnánk ki lesz az, aki majd elfogyasztja.
A nagyon szimpatikus kezdeményezés arról szól, hogy ha betérünk egy kávézóba, adakozhatunk. Nem pénzt, hanem meghívhatunk egy kávéra egy rászorulót. Nem kell hajléktalanra gondolni feltétlenül, lehet az nyugdíjas, sok gyermekes anyuka, leszázalékolt vagy bárki, akinek éppen jól jönne egy csésze kávé.
Az akcióban résztvevő kávézók a kirakatban egy matricával jelzi, hogy náluk lehetséges az adakozás. Amikor fizetünk fogyasztásunkért, hozzátehetünk még pluszba egy kávét, cappuccinót, amit szeretnénk. Ez felkerül egy külön listára, és ha egy rászoruló betér a kávézóba, rákérdezhet, hogy van-e esetleg kifizetett kávé, amit nincs elfogyasztva, azt kikérheti. A szolgáltatók az adjegyetajandekba@gmail.com e-mail címen jelentkezhetnek, az adminisztráción kívül semmi kötelezettségük nincsen.
Így nem bosszankodunk azon, hogy az adott apró esetleg kapásból alkoholra megy el, vagy nem lesz bűntudatunk, hogy nem segítettünk, hiszen a lehető legegyszerűbb és diszkrétebb módja a segítségnek, ráadásul a lelkünknek is jót tesz.
Fotó:
elelmiszer.hu
A túlzott perfekcionizmus hátrányai
Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!
A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei
A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.