Menü

+1 kávé ajándékba!

  • Dátum: 2013.04.17., 11:28

A külföldi példának már hazai követői is vannak. Az akció lényege, hogy bárkit meghívhatunk egy kávéra, anélkül, hogy tudnánk ki lesz az, aki majd elfogyasztja.

A nagyon szimpatikus kezdeményezés arról szól, hogy ha betérünk egy kávézóba, adakozhatunk. Nem pénzt, hanem meghívhatunk egy kávéra egy rászorulót. Nem kell hajléktalanra gondolni feltétlenül, lehet az nyugdíjas, sok gyermekes anyuka, leszázalékolt vagy bárki, akinek éppen jól jönne egy csésze kávé.

Az akcióban résztvevő kávézók a kirakatban egy matricával jelzi, hogy náluk lehetséges az adakozás. Amikor fizetünk fogyasztásunkért, hozzátehetünk még pluszba egy kávét, cappuccinót, amit szeretnénk. Ez felkerül egy külön listára, és ha egy rászoruló betér a kávézóba, rákérdezhet, hogy van-e esetleg kifizetett kávé, amit nincs elfogyasztva, azt kikérheti. A szolgáltatók az adjegyetajandekba@gmail.com e-mail címen jelentkezhetnek, az adminisztráción kívül semmi kötelezettségük nincsen.

Így nem bosszankodunk azon, hogy az adott apró esetleg kapásból alkoholra megy el, vagy nem lesz bűntudatunk, hogy nem segítettünk, hiszen a lehető legegyszerűbb és diszkrétebb módja a segítségnek, ráadásul a lelkünknek is jót tesz.

Fotó:
elelmiszer.hu

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.