Menü

Egészség és gyógyulás thai chi és chi kung segítségével

  • Dátum: 2013.04.28., 16:25

A ’World Tai Chi és Chi Kung Day’ fesztivált már több mint egy évtizede rendezik megtöbb mint hetven nemzet, sok száz városában, több millió ember részvételével.

Ma már a rendezvény nem más, mint az egészséges életmód ünnepe. Elsődleges célkitűzése a személyes és a globális egészség és gyógyulás az egész világ számára. E hétvégén Budapesten az Asia Centerben rendezték meg a fesztivált és workshopot. Ennek keretében  51 előadás hangzott el, többek között a következő témákban: Yang Cheng Fu – a taichi gyakorlás 10 alap elve.  

A tai chi alapelveinek gyakorlati alkalmazása az önvédelemben.  Lélekszerelés – a betegségek lelki okai.  Grafológia – kibernológia az egészségért. A belső energiák szerepe, a K1-ben és a Full contact küzdősportokban. A művészetek hatása a harcművészetekre. A lágy chi kung-tól a kemény chi kung-ig .  “Mi is az a taoista jóga?”  „A világot betöltő energiáról, közérthetően”.  A tai chi tudományos háttere - összefoglaló az eddigi, tai chi-val kapcsolatos kutatásokról Magyarország legszakavatottabb mestereitől, doktoraitól, tanítóitól, kutatóitól.

Az előadók között volt az Egyesült Államokból Darrell Lewis Shifu kungfu mester, többszörös világbajnok, Kínából dr. Lu Guangyi  Kína, hagyományos kínai orvos, tai chi-, xingyi-, bagua mester, dr. Pápai Gyula jóga mester, a  Magyar Jógaszövetség és Jógaakadémia elnöke, Szilvásy Judit feng shui szakértő, illetve  dr. Yu Funian tai chi, bagua mester, hagyományos kínai orvos, a  Hagyományos Kínai Orvoslás Magyarországi Egyesülete elnöke, a MOTESZ tanács tagja, aki előadó a Semmleweis Orvostudományi Egyetemen is.

Fotó:
sxc.hu

A túlzott perfekcionizmus hátrányai

Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!

A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei

A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.