Játszani jó!
- Dátum: 2013.05.02., 12:35
Nem csak a gyerekeknek, de a felnőtteknek is szüksége van szabadidőre, játékra, hogy kikapcsolódjanak és le tudják vezetni a stresszt.
Sokszor visszagondolunk felnőtt fejjel, hogy mennyire jó volt, amikor iskola után nem volt más dolgunk, mint megírni a matek leckét és utána lemenni az udvarra játszani a többiekkel. Amint felnövünk, azt hisszük, hogy már nem szabad elengednünk magunkat, nem játszhatunk, mert azt nekünk már nem szabad, a korral megszűnik az élvezet is.
Nem kell alkalmazkodnunk ezekhez a buta sémákhoz, igenis szüksége van az embernek a kikapcsolódásra, játékra. Lehet ez akár egy jó társasjáték a barátainkkal, akár egy hétvégéi buli indítója lehet a konzolos sport játékok, ahol versenyezhetünk egymással, vagy párunkkal játszhatunk kemény ping-pong meccseket a Wii-n, vagy lerendezhetünk egy kártyapartit az anyósékkal, garantáltan nagy vidámság a vége.
Bárhogy is válasszunk, muszáj valahogy kiengednünk a stresszt és miért lenne baj, ha közben még szórakozunk is és jól érezzük magunkat.
A túlzott perfekcionizmus hátrányai
Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!
A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei
A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.