Éld túl a napot!
- Dátum: 2013.05.06., 21:33
Egy hosszú nap tönkreteheti az egész estét, ha a nap végére hagyjuk a stresszt és otthon, a párunkon vezetjük le a feszültséget, problémákat.
Bár a társunkkal megbeszélhetünk mindent, azért ne úgy zúdítsuk rá a napi gondjainkat, fontoljuk át, mi volt a probléma, hogyan lehetett volna megoldani, melyik volt olyan súlyosságú, fontosságú, hogy azt érdemes kitárgyalni. Valószínűleg párunknak sincsenek könnyű napjai, ne terheljük le túlságosan mindenféle piszlicsáré ügyekkel.
Ahhoz, hogy napközben is frissek tudjunk maradni, érdemes sokat mozogni napközben. Például ha más nyomtat az irodában, sétáljunk mi a nyomtatóhoz, végezzünk lábemeléseket az asztal alatt. Igyunk sok folyadékot, együnk gyümölcsöt.
Stresszhelyzetben próbáljunk higgadtan viselkedni, számoljunk el tízig, vegyünk nagy levegőt.
Fotó:
pixabay.com
A túlzott perfekcionizmus hátrányai
Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!
A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei
A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.