Higgyünk a bókoknak!
- Dátum: 2013.06.04., 14:54
A nők többsége zavarba jön, ha bókolnak nekik, és nem is veszik őket komolyan. Pedig nem véletlenül kapják őket!
Minden nő kapott már bókot idegentől-ismerőstől, férfitől-nőtől, gyerektől-időstől. Többségük nem is veszi komolyan, csak szimpla kedvességnek érzi, pedig a legtöbb bóknak tényleg van igazság alapja.
Nehéz elfogadni, ha nem vagyunk elégedettek magunkkal és csak legyintünk az ilyen megjegyzésekre. Persze jól esik, de ki tudná úgy komolyan venni, ha csak azt látja, hogy itt-ott van felesleg, nagy az orra, kicsi a szeme, vékony az ajka…stb.
Pedig igazán feldobja az ember napját a kedves szó, aminek (főleg, ha idegentől hallunk) igazságtartalmát nem kéne megkérdőjeleznünk. Több magabiztosságot, Hölgyeim és máris egy szebb napnak nézünk elébe, többet mosolygunk (amiért ismét csak begyűjthetjük a bókokat).
Fotó:
sxc.hu
A túlzott perfekcionizmus hátrányai
Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!
A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei
A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.