Menü

Olvasni jó!

  • Dátum: 2013.06.04., 15:11

Az egyik legjobb passzív időtöltés az olvasás. Megdolgoztatja az agyat, a fantáziát, mégis kikapcsol.

A jó könyv egyszerre kikapcsol, lelazít, és szórakoztatva pihentet. Elragad magával, nem lehet letenni és elhiteti, hogy Te is a történet részese vagy. Nincs jobb úgy lezárni a napot, hogy legalább egy-két fejezetet olvasunk.

Fárasztja az agyat és lefekvés előtt nem a napi teendőket, történéseket zongorázzuk végig, amitől stresszesen alszunk el és másnap idegesen, fáradtan ébredünk. Ha szerencsék van, a könyv sztoriját álmodjuk tovább, de mindenképp nyugodtabb alvásra számíthatunk, mint a napi stressz újraélése után.

A jó könyv mindenkinek más műfaj, nem is ajánlanék inkább egyet sem külön, mert mindenkinek más-más könyv tetszik, amibe én beleszerettem, lehet, hogy másnak nem tetszik.

Az interneten ma már rengeteg könyvet meg lehet találni letölthető változatban is, ezeket a szemünk érdekében nem javasolnám, inkább nézzünk körül netes antikváriumokban, igazi kincsekre bukkanhatunk.

A túlzott perfekcionizmus hátrányai

Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!

A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei

A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.