Dolgok, amiket a férfiak sosem fognak megérteni
- Dátum: 2013.07.01., 15:19
Minden nőnek vannak olyan szokásai, ami előtt érthetetlenül áll párja. Pedig egy másik nő számára teljesen érthető és logikus dolgokról, jelenségekről van szó.
Fodrászhoz menni jó. Nem csak hasznos. Kapunk egy isteni fejmasszázst, amiért már megérte az egész, de még ott van a traccsparti, és igenis jobb nőnek érezzük magunkat attól, ha fél centit vágnak a hajvégekből, de alapvetően a forma nem változik. Mert akkor is más és kész!
A mosógép eszi a zoknikat. Bár tudományosan nem bizonyított, de tény. Mi mindig összeszedjük a szennyest, ezt elhihetik a férfiak is, de valahogy a szennyestartó és a mosógép közti tér-idő kontinuumban eltűnik, így csak a mosógép zokniétvágyára tudjuk fogni.
Órákig a kádban olvasni jó. És az sem zavar, ha háromszor kell még megnyitni a forró vizet, mert már annyira kihűlt a fürdővíz. Egyszerűen ellazít, kikapcsol, és persze annak a férfiak is örülnek, ha házi sárkány helyett kisimult nőt találnak otthon.
Végül pedig: A cipőből és táskából nem elég egy. Nem mehet minden cipő minden ruhához, pont úgy, ahogy minden táska sem megy minden ruhához. Sőt! Nem minden cipő megy minden táskához. Ez így van és kész!
Fotó:
sxc.hu
A túlzott perfekcionizmus hátrányai
Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!
A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei
A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.