Menü

Dolgok, amiket a férfiak sosem fognak megérteni

  • Dátum: 2013.07.01., 15:19

Minden nőnek vannak olyan szokásai, ami előtt érthetetlenül áll párja. Pedig egy másik nő számára teljesen érthető és logikus dolgokról, jelenségekről van szó.

Fodrászhoz menni jó. Nem csak hasznos. Kapunk egy isteni fejmasszázst, amiért már megérte az egész, de még ott van a traccsparti, és igenis jobb nőnek érezzük magunkat attól, ha fél centit vágnak a hajvégekből, de alapvetően a forma nem változik. Mert akkor is más és kész!

A mosógép eszi a zoknikat. Bár tudományosan nem bizonyított, de tény. Mi mindig összeszedjük a szennyest, ezt elhihetik a férfiak is, de valahogy a szennyestartó és a mosógép közti tér-idő kontinuumban eltűnik, így csak a mosógép zokniétvágyára tudjuk fogni.

Órákig a kádban olvasni jó. És az sem zavar, ha háromszor kell még megnyitni a forró vizet, mert már annyira kihűlt a fürdővíz. Egyszerűen ellazít, kikapcsol, és persze annak a férfiak is örülnek, ha házi sárkány helyett kisimult nőt találnak otthon.

Végül pedig: A cipőből és táskából nem elég egy. Nem mehet minden cipő minden ruhához, pont úgy, ahogy minden táska sem megy minden ruhához. Sőt! Nem minden cipő megy minden táskához. Ez így van és kész!

Fotó:
sxc.hu

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.