Ne hagyd, hogy a lustaság erőt vegyen rajtad
- Dátum: 2013.07.01., 14:58
Bár jó lenne előbb összepakolni és hazamenni, mégis csak rosszabbul járnák vele, mintha még kitartanánk egy kicsit a munkával.
Persze jóval egyszerűbb lenne legyinteni és azt mondani, „majd holnap megcsinálom”, de ha holnap is ilyen kedvünk lesz, ennyire fáradtak leszünk, csak még tovább rontunk a magunk helyzetén.
Ha tehetjük, ilyenkor álljunk fel egy kicsit, menjünk ki sétálni, szívjunk egy kis friss levegőt, próbáljunk ne arra koncentrálni, hogy még mennyi feladat áll előttünk, hanem inkább arra, hogy már mennyi mindent megcsináltunk és megérdemlünk egy kis szünetet, feltöltődést.
Igyunk egy kávét, teát, lehetőleg ne a számítógép előtt, de ha mégis, akkor se azzal foglalkozzunk, ami még hátra van. Inkább kapcsoljunk ki, élvezzük ezt a kis szabadidőt, hogy utána majd újult erővel vethessük bele magunkat a munkába. Olvassuk a napi híreket, időjárást, vagy ha az lazít el, akkor bulvárt.
A lényeg, hogy kipihentebben, ellazultan, újult erővel tudunk nekiállni annak a maradék munkának, ami mára még hátravan, és már nem is tűnik olyan soknak, mint amikor még fel akartuk adni.
Fotó:
sxc.hu
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.