Menü

Csak önbizalom kérdése

  • Dátum: 2013.07.04., 11:35

Sokszor lehet hallani, hogy a szép nőnek erős a kisugárzása, van önbizalma és abszolút nincs vagy csak kis jelentősége van a külalaknak.

És ez tényleg így van. Egy magabiztos nőnek kecses a járása, mindig kihúzza magát, ami egyébként még optikailag is jobb alakot biztosít. Akiről így lerí, hogy ennyire szereti magát, és jóban van magával azt megnézik az utcán, utána fordulnak, ami persze még tovább növeli az önbizalmat és így megy körbe-körbe :).

Találd meg önmagad, ha nem vagy elégedett magaddal, akkor tegyél érte, hogy az lehess. Találd meg a sportodat, azt a mozgást, ami örömet okoz, és még ha még nem is tökéletes a tested, már nagyobb önbizalmad lesz, ha tudod, hogy teszel valamit magadért, és nem csak nyavalyogsz, hogy már megint itt a strandszezon és nem úgy nézel ki, ahogy szeretnél.

Húzd ki magad, és legyél büszke magadra! Az, hogy akár csak gyalog mész a munkahelyedre, vagy minden nap fél órát sétálsz, már több, mint amit eddig megtettél magadért, az alakodért, az egészségedért.

Fotó:
sxc.hu

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.