Gyerekközpontú egészségnevelés az óvodában
Bácskai Márta „Gondolkodj Egészségesen!” programját támogatja a Boehringer Ingelheim és az Ashoka.
A Boehringer Ingelheim gyógyszergyár és az Ashoka non-profit szervezet a mai nap Budapesten bemutatta legújabb társadalmi vállalkozóját, Bácskai Mártát és innovatív társadalmi programját. A két szervezet közös „Making More Health” (“Egészséget Még!”) programjának célja olyan tehetséges személyek felkutatása és támogatása, akik egy adott probléma megoldására innovatív, rendszerszintű megoldást nyújtanak működő társadalmi vállalkozásukkal.
A most Ashoka Taggá választott Bácskai Márta által kidolgozott „Gondolkodj Egészségesen!” program teljesen új módon vezeti be a gyerekeket és a családjaikat a holisztikus és gyerekközpontú egészségnevelésbe. A gyerekeknek, szüleiknek és óvodapedagógusoknak szóló egyedülálló és átfogó prevenciós program egészségtudatosságra neveli a gyerekeket és segíti őket abban, hogy időben átvegyék az irányítást saját életük felett. Márta hasznos eszközökkel és tanácsokkal látja el az óvodapedagógusokat és a szülőket, és játékon, művészeteken – mesén, zenén, táncon, kézművességen – keresztül, valamint színház-pedagógián alapuló módszereket alkalmazva bátorítja a gyerekeket az önkifejezésben. Munkája az óvoda és a szülők közötti szoros együttműködést is elősegíti.
A gyermekként túlsúlyos Bácskai Márta csak tudatos odafigyeléssel és következetességgel tudott lefogyni. 13 éves volt, amikor eldöntötte, hogy saját tapasztalatai alapján gyermek-egészségügyi kérdésekkel szeretne foglalkozni, hogy megakadályozza a gyerekek elhízását és az egészségtelen életmód következtében kialakuló betegségeket. Az elmúlt hét évben az általa kidolgozott „Gondolkodj Egészségesen!” programban 1350 magyarországi és 250 erdélyi óvoda vett részt. A Boehringer Ingelheim támogatásának köszönhetően a jövőben tovább tudja fejleszteni egészségügyi programját Magyarországon, és talán más európai országokban is bemutathatja azt.
A „Making More Health” programról
A Boehringer Ingelheim és az Ashoka 2010 óta nemzetközi szinten dolgozik együtt a „Making More Health” program keretében. A közös hosszú távú kezdeményezés célja, hogy új és jobb megoldásokat találjon az egészség megőrzésére és az egészséggel kapcsolatban felmerülő problémákra. A kezdeményezés jelenleg 40 Ashoka tagot és 120 programot támogat világszerte. E program keretén belül dolgozik majd együtt a Boehringer Ingelheim gyógyszergyár magyarországi szervezete is Bácskai Mártával, innovatív gyermek-egészségügyi prevenciós programjához nyújtva támogatást.
„Örömünkre szolgál, hogy Bácskai Mártával, a „Making More Health” program első magyarországi tagjával együttműködhetünk. A Boehringer Ingelheim anyagi támogatásán túl munkatársaink is aktívan részt vesznek majd Márta egészségügyi prevenciós programjának terjesztésében, hogy az minél több ember számára elérhetővé váljon.” – mondta Dr. Zalai Gábor a Boehringer Ingelheim magyarországi vállalatának igazgatója.
www.makingmorehealth.org
www.gondolkodjegeszsegesen.hu
www.boehringer-ingelheim.hu
Forrás:
WELL PR Ügynökség
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!