Menü

A biomosogatószerek használata – megéri vagy sem?

Meglepő, de érdemes kipróbálni a hagyományos és ezzel együtt a természetben tökéletesen lebomló mosogatószereket.  A biomosogatószerekkel  –  mint a mosószóda, mosószappan és a foszfátmentes folyékony mosogatószerek -  sokszor jobb hatásfokot érhetünk el, mint foszfátot tartalmazó társaikkal, ráadásul árban is versenyképesebbek.

 Sokszor azt gondolhatjuk, hogy ezek a szerek drágábbak, nehezebben beszerezhetők, s hatásfokukat nem ismerjük, így nem is tudjuk értékelni őket az agyonreklámozott és mindennapokban használt mosogatószerekhez képest. Érdemes kipróbálni őket, hogy meggyőződjünk az ellenkezőjéről, vagy éppen arról, hogy használhatóak-e egyáltalán.

A mosószóda kipróbálásakor az első, ami szembeötlő, hogy habja az eddig megszokott mosogatáshoz képest nincs. A víz állagát viszont érezhetően megváltoztatja, mert a mosószóda erős vízlágyító, s lehet vele mosogatni. Lehet, de nem túl jó hatásfokkal. Nem oldja eléggé a zsírt, még nagyobb adagolással sem, így foltosak maradnak utána az edények, és az üvegek is. Persze lehet mellé használni a nagyanyáink által alkalmazott ecetes öblítést, de az már drágítja a mosogatást és macerásabb is az egész. Mindemellett hátrány, hogy szárítja a kézbőrt, napjában többször alkalmazva nem is kicsit. Bár ez gumikesztyűvel kivédhető, de a gumikesztyűvel már adtunk is a környezetvédelemnek, mert bár a mosogatószerünk lebomlik, a kesztyű az semmiképp. A mosószóda 540 Ft/kg körüli áron kapható, egy mosogatáshoz kb. 5 liter vízhez 2 evőkanál fogy, ami nagyjából 20 forint mosogatásonként, ennek ellenére nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket…

Ennél jóval nagyobb meglepetés a mosószappan használata. Nincs más teendő, mint szappant reszelni a mosogatóvízbe, és nekilátni a mosogatásnak.  Meg fogjuk látni, hogy jól működik. Az áruk sem vészes, 1400 Ft/ kg áron kaphatóak, s egy mosogatáshoz 2 dkg kell 5 liter vízbe, ami mosogatásonként csak 28 Ft. Ráadásul meglepően hatékonyan oldja a zsírt, s mindemellett környezetbarát, zsírpapírban, vagy csomagolás nélkül is meg lehet vásárolni.

Használhatunk még folyékony, foszfátmentes mosogatószereket is, ezekből a mosogatáshoz egy evőkanállal kell 5 liter forró vízhez, s szinte mindegyik kiválóan teljesítet, és tökéletesen működik. Ezeknél a szereknél a különbséget az ár, az illat adják, s egyik sem szárítja a bőrt. Ezek a termékek mind foszfátmentesek és környezetbarátak. Egy – egy mosogatás kb. 10 és 30 Ft közötti összegbe kerül. A mosószóda, mosószappan bioüzletekben, vegyiáru-kereskedésekben is kapható, míg a folyékony biomosogatószereket megtalálhatjuk akár a hipermarketek polcain is.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!