Egy alattomos betegség
- Dátum: 2013.11.11., 16:13
- alternatív gyógymódok, autoimmun betegség, ellenanyag, genetikai tényezők, kezelés
Ez tulajdonképpen nem is egy betegséget jelent, hanem nagyon sokfélét, szerteágazó tünetekkel és az egész szervezetet érintő problémákkal.
Az autoimmun betegség során a szervezet a saját sejtjeivel szemben ellenanyagot termel, ami összekapcsolódva a sejttel, vagy egy adott szervvel, megbetegedést okoz a szervezetben. Az autoimmun betegségeknek számos fajtája ismert. Lehet egy- egy szervet érintő probléma (például pajzsmirigyet, vagy máját, a cukorbetegség bizonyos fajtája is idesorolható), de általában az egész szervezetre kiható gyulladásos megbetegedésről van szó.
A betegség kialakulását genetikai tényezők is befolyásolják, de a konkrét okát még nem tudta megfejteni az orvostudomány. Van, akinél egy súlyosabb vírusfertőzés váltja ki, de akár egy pszichés megterhelés, feldolgozatlan trauma is lehet kiváltó ok.
A legtöbb esetben a következő panaszok jelennek meg: fáradékonyság, láz, fájdalom, levertség, illetve ezen felül ott vannak a szerv-specifikus tünetek. Egy- egy szervi problémát sokféle betegségként azonosíthatunk, ám mivel ma már megfelelő labor vizsgálatokkal kimutathatóak az ellenanyagok, így az autoimmun betegség tetten érhető, diagnosztizálható.
Általában a kezelés egy bázisterápiával kezdődik, mely során a probléma gyökerét igyekeznek megszüntetni, ám súlyosabb esetben biológiai kezelés is szükséges. Az alternatív gyógymódokról sem szabad elfeledkeznünk, melyek szintén segítségünkre lehetnek. A homeopátia is nyújthat tüneti kezelést, a hasonlót a hasonlóval gyógyítani elv alapján. Ha viszont krónikus folyamatokról van szó, akkor fontos az alkati tényezők feltárása, és az úgy nevezett betegség gyökerek kiürítése a szervezetből.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.