Praktikák hagymaszag ellen – fintor helyett mosolyt az arcokra
- Dátum: 2013.11.23., 17:04
- alkohol, antibakteriális, hagymaszag, könnyezés, mentatea, szájszag-űző, szájzuhany
Ismeretes, hogy a vöröshagyma és a fokhagyma fogyasztása nagyon jó hatással van az egészségünkre. Ám a fogyasztását kísérő, hosszú ideig tartós hagymaszag miatt, aki szereti, az is többször meggondolja, hogy mikor egyen ebből az rendkívül jótékony hatású fűszernövényből.
Főleg nyersen fogyasztva többek között serkenti a mirigyeket, erősíti az immunrendszert és antibakteriális hatása is van. Emellett segíti a fehérjék, szénhidrátok, zsírok lebontását, csökkenti a vérnyomást, vízhajtó hatású és jelentős szerepe van a vérképzésben. Rengeteg vitamint tartalmaz, úgy, mintA, C, E, és B vitamin, valamint a kálium, kalcium, foszfor és vas. A vöröshagyma fluort is tartalmaz, amely védi a fogzománcot. Meggátolhatja a rák kialakulását, megfázáskor csillapítja a köhögést és enyhíti a panaszokat.
Ezeket a kedvező hatásokat pont azok az anyagok váltják ki, amelyek egyébként a kellemetlen problémákat is okozzák.Szeletelésekor a könnyezést, elfogyasztása után majd egy napig tartó, kellemetlen szagú leheletet okoznak. A konyhai eszközökről ecetes, esetleg citromos vízzel könnyen el lehet tüntetni a hagymaszagot. Ám a rajtunk nyomot hagyó kellemetlen szagot nem könnyű megszűntetni. Nézzük meg, mik a lehetőségek!
Többek között evéssel, ivással, főként meleg étel fogyasztásával tudjuk elsődlegesen enyhíteni a hagymaevés utáni szájszagot.Az biztos, hogy hosszabb ideig megmarad a rossz szag, ha nem fogyasztunk szénhidrátot, ezért néhány szelet csoki vagy egy kis sütemény segít leküzdeni a problémát. Megoldás lehet a rágógumi, amely fokozza a nyáltermelést, így enyhíti a kellemetlen leheletet.Hatásos szájszag-űző lehet a víz, valamint a limonádé és a zöld tea.Egy kis leheletnyi vodka szintén enyhíti a hagymaszagot. Lassan elkortyolva, mint a legtöbb alkohol elpusztítja a szájban a baktériumokat, s kifejezetten alkalmas a rossz utóíz megszüntetésére.
Meglepő, de jó választás a mustárt is, melyből egy teáskanálnyit a szánkba véve mozgassuk egy percig, majd köpjük ki, és öblítsük ki a szánkat vízzel. Majd vegyünk még egy kanálnyit, majd nyeljük le. Rághatunk petrezselymet vagy mentaleveleket is, vagy igyunk egy csésze mentateát.
Mossuk meg alaposan a fogainkat. Majd öblögessünk szájvízzel, legalább 30 másodpercen keresztül, közben mozgassuk ide-oda, mielőtt kiköpnénk. A fogselyem használatával vagy fogköz-tisztító kefével megtisztíthatjuk a fogak közti réseket.A fogínyt és a fogak közti réseket megtisztítja a szájzuhany, ha mindent végigcsináltunk és a végén még zuhannyal is kiöblítjük a szánkat, akkor szinte biztos, hogy minden erjedésnek indult hagymamaradékot eltávolítunk, így azok már nem okoznak többé kellemetlen szagot.
A hagyma szaga azonban bőrünk pórusaiban és a ruhánk anyagában is megtelepszik, de egy parfüm vagy arcápolószer közömbösíti a szagot. A hagymaszagú ruhadarabokat mossuk ki, ne vegyük fel másnap is.
Fotó:
pixabay.com
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.