Gyógynövények alkalmazása várandóság alatt
- Dátum: 2013.11.30., 21:06
- csalántea, gyógynövények, kamillatea, reggeli rosszullét, várandóság, veszélyes
A témának azért lehet kiemelt szerepe várandóság alatt, mivel ebben az időszakban a gyógyszerek jelentős része nem szedhető, hatóanyagaik ugyanis átjuthatnak a placentán keresztül, és veszélyeztethetik a baba egészséges fejlődését.
Éppen ezért a terhesség alatt jelentkező betegségek kezelésére érdemes a gyógynövények között keresni természetes megoldást.
A kezdeti időszakban a legtöbb kismamánál jelentkeznek a reggeli rosszullétek, illetve különböző gyomorbántalmak. Ezeket a rosszulléteket például kamillatea fogyasztásával enyhíthetjük, mivel a kamilla gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású, valamint csillapítja a gyomorégést is.
Az is köztudott, hogy várandóság idejére fokozódik a szervezet vitamin-, és ásványi anyag- szükséglete. C-vitamint például csalántea és csipkebogyótea fogyasztásával is pótolhatjuk. Szintén gyakori probléma, hogy a terhesség ideje alatt a bélműködés lelassul, ez gyakran okoz szorulást. Természetesen a hashajtó gyógyszerek alkalmazása ilyenkor tilos, mivel ezek a készítmények alhasi vérbőséget okoznak, ami akár vetéléshez, vagy koraszüléshez is vezethet. Viszont az édeskömény terméséből, vagy a borsmentából készült tea fogyasztásával tehetünk a szorulás ellen.
Egyébként még a tejelválasztás beindulását és serkentését is megtámogathatjuk gyógynövények segítségével. Erre alkalmas például: a csalánlevél, a citromfű, és az édesköménytermés is.
Persze a gyógynövények közül sem mindegyik alkalmazható a terhesség ideje alatt. A várandóság alatt többek között a következő gyógynövények kerülendőek: fehér és fekete üröm, lenmag fagyöngy, cickafark, nyírfalevél, medveszőlő, levendulavirág, rozmaring, zsálya.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?