Gyógynövények alkalmazása várandóság alatt
- Dátum: 2013.11.30., 21:06
- csalántea, gyógynövények, kamillatea, reggeli rosszullét, várandóság, veszélyes
A témának azért lehet kiemelt szerepe várandóság alatt, mivel ebben az időszakban a gyógyszerek jelentős része nem szedhető, hatóanyagaik ugyanis átjuthatnak a placentán keresztül, és veszélyeztethetik a baba egészséges fejlődését.
Éppen ezért a terhesség alatt jelentkező betegségek kezelésére érdemes a gyógynövények között keresni természetes megoldást.
A kezdeti időszakban a legtöbb kismamánál jelentkeznek a reggeli rosszullétek, illetve különböző gyomorbántalmak. Ezeket a rosszulléteket például kamillatea fogyasztásával enyhíthetjük, mivel a kamilla gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású, valamint csillapítja a gyomorégést is.
Az is köztudott, hogy várandóság idejére fokozódik a szervezet vitamin-, és ásványi anyag- szükséglete. C-vitamint például csalántea és csipkebogyótea fogyasztásával is pótolhatjuk. Szintén gyakori probléma, hogy a terhesség ideje alatt a bélműködés lelassul, ez gyakran okoz szorulást. Természetesen a hashajtó gyógyszerek alkalmazása ilyenkor tilos, mivel ezek a készítmények alhasi vérbőséget okoznak, ami akár vetéléshez, vagy koraszüléshez is vezethet. Viszont az édeskömény terméséből, vagy a borsmentából készült tea fogyasztásával tehetünk a szorulás ellen.
Egyébként még a tejelválasztás beindulását és serkentését is megtámogathatjuk gyógynövények segítségével. Erre alkalmas például: a csalánlevél, a citromfű, és az édesköménytermés is.
Persze a gyógynövények közül sem mindegyik alkalmazható a terhesség ideje alatt. A várandóság alatt többek között a következő gyógynövények kerülendőek: fehér és fekete üröm, lenmag fagyöngy, cickafark, nyírfalevél, medveszőlő, levendulavirág, rozmaring, zsálya.
Fotó:
pixabay.com
Az anyatejes szoptatás előnyei
A szoptatás, mint téma, sokak számára erős érzelmeket vált ki, és gyakran vitákat szül, amelyek mélyebb társadalmi és személyes kérdéseket is érintenek. Az egyik fő probléma, hogy sokan csak a szoptatás tápláló szerepét hangsúlyozzák, miközben az ennél sokkal többet jelent. A szoptatás nemcsak étkezés, hanem a csecsemő számára biztonságérzetet, megnyugvást és fájdalomcsillapítást is jelent, ami nem mérhető vagy kontrollálható, ellentétben a táplálkozással, amely könnyen tervezhető és kimutatható.
Krupp, a rettegett gyerekkori köhögés
Sokféle köhögéssel társuló megbetegedést ismerünk, melyek gyermekkorban veszélyesebbek, mint a felnőttek körében. Ilyen súlyos betegség a krupp is, ami megfelelő kezelés nélkül súlyos szövődményeket okozhat.
Karácsonyi gyerekszáj
Ahogy elhallgatom a saját fiaimat ünnepekkor – meg úgy általában bármikor – kedvem támad feljegyezni a szösszeneteiket. A gyerekek cukik, aranyosak és valljuk be, sokszor kegyetlenül őszinték is, olyan dolgokat is kimondanak, amik kicsit kellemetlenül hangozhatnak egyes szituációkban, mégis a maguk módján viccesek és megnevettetnek! Összegyűjtöttünk párat!
Iskolai adventi sütivásár – szabad vagy nem?
Általános iskolai szülői munkaközösségünkben sokszor felvetődik a kérdés, hogy a már hagyománynak számító iskolai adventi sütivásáron szabad-e házisüteményt árulni. Legális ez egyáltalán? Ennek kutakodtam kicsit utána.
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!