Menü

Ajándékvásárlás másképp – harc helyett meghittség

Naná, hogy mindenki totál ki van bukva attól, hogy az üzletek már november utolsó/december első napjaiban ránk zúdítják a fényes papírba öltöztetett, ünnepi dallamokkal kísér(t)ő, fahéjillatú karácsonyi kínálatot. Ettől függetlenül érdemes körülnézni, több okból is.

Egyáltalán nem csoda, hogy az emberek jelentős része ideges attól, ami elé tárul, ha decemberben belép egy bevásárlóközpontba, vagy akár egy kisebb üzletbe. Az egyenesen az arcunkba tolt karácsonyi kínálat azt sugallja, hogy vásárolj és vásárolj, olyan érzést kelt, hogy máris késésben vagy a dologgal. Természetes, hogy ez a jelenség frusztráltságot okoz, és vagy oda vezet, hogy túl sok mindent veszünk, vagy oda, hogy erőszakosan immunissá tesszük magunkat, és az utolsó pillanatra hagyunk mindent. Egyik sem jó.

A rutinos vásárlók, például a háziasszonyok, akiknek amúgy is sok a teendője év vége tájékán, már jóval az ünnepi őrületet megelőzve beszerzik az ajándékokat. Érdemes tőlük ellesni pár fogást, hiszen rengeteg szenvedéstől kímélhetjük meg magunkat. Először is át kell gondolni, hogy kit kell számításba vegyünk ajándékfronton. Ha ez megvan, vissza kell emlékezni, mi került a karácsonyfa alá előző évben, illetve mire van, lehet szüksége az illetőnek. Utóbbi azért fontos, mert az emberek rengeteg felesleges dolgot kapnak, még akkor is, ha a szándék eredendően jó. Nem kell minden alkalommal világmegváltó, kreatív ötlettel előállni, amúgy ez képtelenség is, megteszik az egyszerű dolgok, főleg, ha kicsit is személyesek.  Kommersz dolgok ide, vagy oda, némi odafigyeléssel garantált sikert lehet elérni.

És itt játszanak a kezünkre az üzletek, amelyek, mint említettük, már nagyon korán kiterítik lapjaikat. Ha időben lépünk, még a tumultus „színesfém vasárnapok” előtt megtalálhatjuk a megfelelő ajándékokat. Így amikor a parkolóhelyet hiába kereső, a polcokat nagykabátban izzadva végigturkáló tömeg van soron, mi már otthon csomagolhatunk. Több idő jut szeretteinkre, és ami szintén fontos, ha nem a legfontosabb: az ünnep meghittebbé válik.

Fotó:
pixabay.com

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.