Valóban gyógyít a hideg víz?
- Dátum: 2013.12.14., 21:38
- hideg víz, izomláz, jeges fürdő, kúra, sport
Sokan esküsznek pozitív hatásaira, másik túlértékeltnek tartják, felesleges tortúrának, ami ráadásul veszélyes is. Számba vesszük a jeges fürdő pro és kontra érveit.
Nemcsak az északi országok lakói hódolnak a jeges fürdőnek, hazánkban is egyre gyakrabban találkozni a hírekben bátor decemberi, januári, vagy februári kinti fürdőzőkkel, úszókkal, jeges merülés-kedvelőkkel. Nem beszélve arról, hogy a komolyabb edzésmunkát végzők, és a profi sportolók – sokszor orvosi tanácsra - széles körben használják sérülés, gyulladás, vagy izomláz kezelésére.
Azt mondják, a jeges fürdő ellenállóbbá teszi szervezetünket különböző betegségekkel szemben, és a felpezsdülő vérkeringés remek hatással van testünk működésére, izmaink, szerveink állapotára. A sportolók edzés után, keményebb felkészülési időszakban használják előszeretettel, és a jeges fürdő bizonyítottan hatékony, ugyanakkor más kutatások bemutatták, hogy semmivel sem jobb, mint az egyéb módszerek. És e kutatások készítői rögtön fel is tették kérdést: ha ez így van, akkor minek a jeges tortúra?
Az izomfájdalmak csillapításában tehát bizonyos szakemberek szerint erőteljesen megkérdőjelezhető a jeges merülés egyeduralma, más tekintetben talán nem, de az biztos, hogy veszélyes lehet. A jeges fürdőt csak teljesen egészséges embereknek ajánlják, és nekik is csak úgy, ha fokozatosan, lépésről lépésre jutnak el addig, hogy mártózzanak. A szív és érrendszeri problémákkal küzdők semmiképpen se használják, de az egészségesek sem becsülhetik alá a hideg víz hatását.
Fotó:
sxc.hu
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.