Papírt a kék kukába!
- Dátum: 2013.12.28., 19:42
- kék kuka, papírgyűjtés, papírhulladék, papírhulladék fajtái, szelektív szemétgyűjtés
A szelektív hulladékgyűjtés témája mindig aktuális. Főleg most, a karácsonyi ajándékdömping után, amikor sokan meggondolatlanul a csomagoló papírt a háztartási hulladékok közé dobják, pedig a papírhulladékot a kék kukák várják.
A szelektív hulladékgyűjtő szigeteken általában a kék színű kukákba tehetjük a papírszemetet. Sokan azonban nem igazán vannak tisztába vele, pontosan milyen papírféléket tehetnek bele. Igyekeztünk összeszedni minden lehetőséget.
A kék kukába várják az újság- és hullámpapírt, az összehajtogatott kartondobozokat, a tiszta (karácsonyi) csomagolópapírt. Ide helyezhetjük el a lejárt és nem használt telefonkönyvet, az irodai papírhulladékot, a számtalan szórólapot és reklámkiadványt, amivel nap, mint nap megterhelik a postaládánkat. Ne feledkezzünk meg a papírpoharakról, a levélpapírról, a borítékokról sem. Beledobhatjuk még a tiszta pizzás dobozokat, illetve a papírból készült italos kartonokat is.
Semmiképpen ne rakjunk bele használt pelenkát, szennyezett egészségügyi papírokat, használt papír zsebkendőt. Mindenképpen a közös háztartási szemetet gyűjtő kukába tegyük a zsíros, szennyezett papírokat, csomagolóanyagokat, illetve a faxpapírt, az indigót is.
Az ország különböző pontjain közel ötezer gyűjtősziget várja a környezettudatosan gondolkodókat, akiknek azt is tudni kell, hogy az újra feldogozott papírból készült termékekkel több fronton is hozzájárulnak a környezet védelméhez. Egy tonna hagyományos papír elkészítéséhez rengeteg víz, valamint energia szükséges, míg az újrapapírhoz ennek csak a töredéke kell, ráadásul megmenekülnek az esőerdők fái is, hiszen az újrahasznosítás éppen ezért nagyszerű.
Fotó:
pixabay.com
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.