Papírt a kék kukába!
- Dátum: 2013.12.28., 19:42
- kék kuka, papírgyűjtés, papírhulladék, papírhulladék fajtái, szelektív szemétgyűjtés
A szelektív hulladékgyűjtés témája mindig aktuális. Főleg most, a karácsonyi ajándékdömping után, amikor sokan meggondolatlanul a csomagoló papírt a háztartási hulladékok közé dobják, pedig a papírhulladékot a kék kukák várják.
A szelektív hulladékgyűjtő szigeteken általában a kék színű kukákba tehetjük a papírszemetet. Sokan azonban nem igazán vannak tisztába vele, pontosan milyen papírféléket tehetnek bele. Igyekeztünk összeszedni minden lehetőséget.
A kék kukába várják az újság- és hullámpapírt, az összehajtogatott kartondobozokat, a tiszta (karácsonyi) csomagolópapírt. Ide helyezhetjük el a lejárt és nem használt telefonkönyvet, az irodai papírhulladékot, a számtalan szórólapot és reklámkiadványt, amivel nap, mint nap megterhelik a postaládánkat. Ne feledkezzünk meg a papírpoharakról, a levélpapírról, a borítékokról sem. Beledobhatjuk még a tiszta pizzás dobozokat, illetve a papírból készült italos kartonokat is.
Semmiképpen ne rakjunk bele használt pelenkát, szennyezett egészségügyi papírokat, használt papír zsebkendőt. Mindenképpen a közös háztartási szemetet gyűjtő kukába tegyük a zsíros, szennyezett papírokat, csomagolóanyagokat, illetve a faxpapírt, az indigót is.
Az ország különböző pontjain közel ötezer gyűjtősziget várja a környezettudatosan gondolkodókat, akiknek azt is tudni kell, hogy az újra feldogozott papírból készült termékekkel több fronton is hozzájárulnak a környezet védelméhez. Egy tonna hagyományos papír elkészítéséhez rengeteg víz, valamint energia szükséges, míg az újrapapírhoz ennek csak a töredéke kell, ráadásul megmenekülnek az esőerdők fái is, hiszen az újrahasznosítás éppen ezért nagyszerű.
Fotó:
pixabay.com
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!