Mit rejtenek a fehér kukák?
- Dátum: 2014.01.08., 21:13
- fehér üveg szemét, fehér üvegek gyűjtése, szelektív hulladékgyűjtés, üveg hulladék, üveg újrahasznosítása
A felmérések szerint az átlag magyar család megtermelt szemetének legalább tíz százalékát a különféle üvegek alkotják. Pedig azok az üvegek, amelyek a közös szemétgyűjtőben, a szeméttelepen landolnak már nem újrahasznosíthatóak, a szelektíven válogatott társak viszont igen.
Két féle üveg hulladékot különböztetünk meg, a fehér és a színes üvegeket. Fontos tudni, hogy a szelektíven gyűjtött üveghulladék, bármilyen típusú is legyen, minden egyes része újrahasznosítható. Az így létrejött új üvegtermékek előállítása pedig kilencszer kevesebb energiába kerül, mint egyébként, ami valljuk meg, a környezetvédelem szempontjából sem mellékes.
Az újrahasznosítás első lépéseként szétválogatják az üvegeket, aztán egy mágnes és szorgos kezek segítségével eltávolítják közüle a fém és az egyéb oda nem illő dolgokat. Ezt követően összezúzzák nagyon apró darabokra az üvegeket, aztán újraolvasztják, majd formázzák. Ehhez az eljáráshoz kilencszer kevesebb energia szükséges, mint a hagyományos üveg készítéséhez.
A szelektív hulladékgyűjtő szigeteken a fehér kukákba tehetjük a fehér üvegeket. Szinte mindent beledobhatunk, kezdve a szörpös, a pezsgős, az átlátszó sörös, a röviditalos üvegeken át, a bébiételes, az ásványvizes, a borospalackokon át a ketchupos, a fűszeres, a parfümös, a befőttes üvegekig.
A szelektív hulladékgyűjtő szigeteken a színes üvegek számára másik kuka áll rendelkezésre, de ez majd egy másik írás témája lesz.
Visszatérve a fehér kukákhoz: semmiképpen se dobjunk bele elektromos hulladéknak számító neoncsövet, vagy villanykörtét, de tükröt, üveget, szemüveget, kerámiát, porcelánt, nagyítót, orvosságos üvegcsét se. Mindig vegyük le az üvegekről a kupakot, a fedőt, vagy a gyűrűt, és sose maradjon bennük ételmaradék. Viszont a rájuk ragasztott címkét azt a helyén hagyhatjuk.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!