Menü

Miért fontos a szoptatás?

Az újszülött legjobb tápláléka az anyatej. Könnyen emészthető, véd a fertőzésektől és az allergiától. Ráadásul a szoptatás segíti az anyaság megélését, különleges kötődést teremt anya és gyermeke között.

Az utóbbi években a szakemberek rádöbbentek arra, milyen  káros következményei vannak a mesterséges táplálás előtérbe kerülésének, és ezért világszerte ismét a csecsemők szoptatását szorgalmazzák.

Az anyatej tökéletes táplálék a baba számára, ráadásul a korai és gyakori szoptatás az édesanyának is jó, mivel segít felépülni a szülésből: fokozza a méhösszehúzódásokat és csökkenti a vérzést.

Az egészséges csecsemőnek nincs szüksége sem tiszta, sem cukros vízre, sem pedig tápszerre. A kutatások szerint a rendszeres tápszerezés gyorsan a szoptatás befejezéséhez vezet, általában 4-8 héten belül. Ez azért van így, mert az anya tejtermelése a kereslet-kínálat elvén működik, minél ritkábban szopik egy baba (mert esetleg már jóllakott a tápszertől), annál kevesebb teje termelődik majd az édesanyának.

A helyes szoptatási helyzettel megelőzhető a mellbimbó kisebesedése. Helyezkedjünk el úgy, hogy a babát közel húzzuk mellünkhöz, és próbáljunk ellazulni. Segíthet, ha a babát egy párnával támasztjuk meg. Támasszuk alá a mellet is, amíg a baba ráharap, és végig az etetés alatt is: a hüvelykujjunk legyen felül, és a másik négy ujj alul. Helyes ráharapás esetén a szoptatás nem fáj. Ennek érdekében lehet, hogy a mellretételt többször is gyakorolnunk kell majd.

A szoptatás során előforduló tejmennyiség-csökkenés, sebes mellbimbó, mellgyulladás és egyéb más panaszok jól kezelhetőek homeopátiás szerekkel. Ezek a szerek szoptató édesanyáknak is biztonsággal, mellékhatás nélkül adhatók, mert a szervezet serkentésével, ingerterápiával hatnak.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?