Menü

Ezt próbáld ki! - túrázás

A túrázásnak rengeteg előnye van: olcsó, könnyen elérhető és megszervezhető, egészséges, izmokat megmozgató, szabad levegős időtöltés. Edzést nem igényel, de azért érdemes felkészülni rá előre.

Kitavaszodott, és kis túlzással tömegek veszik célba a szabadot, elsősorban hétvégeken, munkaszüneti napokon. A legkedveltebb kirándulóhelyek ilyenkor tele vannak, szerencse, hogy évről-évre több olyan útvonal, célpont akad, amelyet meghódíthatnak a természetkedvelők. A mai technikák (internet, okostelefon, GPS, stb...) segítségével a legtutibb helyek könnyűszerrel megtalálhatók és felderíthetők, de azoknak sem kell kétségbe esniük, akik a hagyományos térkép-turistaútvonal kombinációval próbálkoznak.

Az érdeklődőknek rengeteg szervezett program áll rendelkezésükre, ám a legtöbben – legalábbis először – általában egyénileg/családilag/barátok társaságában vágnak neki a természetnek. Az egyik legfontosabb dolog, amit érdemes észben tartani, az a fokozatosság elve. Nagyjából tisztában kell lennünk fizikai teljesítőképességünkkel, és annak megfelelően kiválasztani az utat és a távot. Ami a felszerelést illeti, nincs szükség speciális dolgokra, de a túrázásra alkalmas (kellően szoros, bokát tartó, de nem szorító és törő, kényelmes) lábbeli mellett érdemes melegebb és vízhatlan ruhaneműt magunkkal vinni. Mindig legyen nálunk kellő mennyiségű folyadék, és ha nem is megyünk hosszú távra, némi energiapótló élelmiszer, például gyümölcs, vagy müzliszelet.

A hátizsákból nem hiányozhat a naptej, és egy alap-elsősegélycsomag, amely tartalmazhatja a szükséges orvosságokat, például allergia esetén.

A túrázás pozitív hatásai sokrétűek, növeli az állóképességet, a test mellett edzi a kitartást, és nagy előnye, hogy a kisgyermekektől az idősekig szinte mindenki űzheti. A szintén nagyon fontos szabad levegő mellett a cél elérése, a táv teljesítése okozta felemelő érzés a hab a tortán.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.