Ezt próbáld ki! - túrázás
- Dátum: 2014.03.30., 21:40
- felkészülés, kirándulás, sport, természet, Túrázás
A túrázásnak rengeteg előnye van: olcsó, könnyen elérhető és megszervezhető, egészséges, izmokat megmozgató, szabad levegős időtöltés. Edzést nem igényel, de azért érdemes felkészülni rá előre.
Kitavaszodott, és kis túlzással tömegek veszik célba a szabadot, elsősorban hétvégeken, munkaszüneti napokon. A legkedveltebb kirándulóhelyek ilyenkor tele vannak, szerencse, hogy évről-évre több olyan útvonal, célpont akad, amelyet meghódíthatnak a természetkedvelők. A mai technikák (internet, okostelefon, GPS, stb...) segítségével a legtutibb helyek könnyűszerrel megtalálhatók és felderíthetők, de azoknak sem kell kétségbe esniük, akik a hagyományos térkép-turistaútvonal kombinációval próbálkoznak.
Az érdeklődőknek rengeteg szervezett program áll rendelkezésükre, ám a legtöbben – legalábbis először – általában egyénileg/családilag/barátok társaságában vágnak neki a természetnek. Az egyik legfontosabb dolog, amit érdemes észben tartani, az a fokozatosság elve. Nagyjából tisztában kell lennünk fizikai teljesítőképességünkkel, és annak megfelelően kiválasztani az utat és a távot. Ami a felszerelést illeti, nincs szükség speciális dolgokra, de a túrázásra alkalmas (kellően szoros, bokát tartó, de nem szorító és törő, kényelmes) lábbeli mellett érdemes melegebb és vízhatlan ruhaneműt magunkkal vinni. Mindig legyen nálunk kellő mennyiségű folyadék, és ha nem is megyünk hosszú távra, némi energiapótló élelmiszer, például gyümölcs, vagy müzliszelet.
A hátizsákból nem hiányozhat a naptej, és egy alap-elsősegélycsomag, amely tartalmazhatja a szükséges orvosságokat, például allergia esetén.
A túrázás pozitív hatásai sokrétűek, növeli az állóképességet, a test mellett edzi a kitartást, és nagy előnye, hogy a kisgyermekektől az idősekig szinte mindenki űzheti. A szintén nagyon fontos szabad levegő mellett a cél elérése, a táv teljesítése okozta felemelő érzés a hab a tortán.
Fotó:
pixabay.com
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?