Menü

Házi praktikák - A konyharuhák tisztítása

A konyharuha a háztartás leguniverzálisabb használati cikke. Sokan törölgetnek vele, vagy a forró edények megfogásához használják, mások a kiömlött, kifröccsent ételt, ivólevet, zsírpacát, vagy bármilyen más foltot törölnek fel vele, megint mások keleszteni való tészta letakarását intézik el vele, míg akad olyan is, aki kéztörlőnek, vagy a gyerek elé partedlinek használja.

Bármire is használjuk a konyharuhát, az bizony gyorsan és könnyen foltos lesz. Itt szeretnénk megemlíteni, hogy egyes háziasszonyok egyszerre többet is használatban tartanak, s mindnek más a funkciója. Például, amivel eltörölgetik az edényeket, evőeszközöket, azt még véletlenül se használják kéztörlőnek, vagy egy folteltávolítónak. Aki csak egyet használ egyszerre, az bizony már többször tapasztalhatta, hogy a konyharuháról a foltot nem könnyű eltávolítani, sőt az ételek, italok szagát is könnyen beveszi, s olyan is előfordul, hogy bár a pacát sikerült eltávolítani, mégis elsötétedett a színe, szürkés, koszos benyomást kelt.

Ilyenkor érdemes a tuti biztos házi praktikákat bevetni, amit még nagyanyáinktól tanulhattunk. A mamik többsége még alkalmazta a kifőzés eljárását, ami azt jelentette, hogy a szennyezett, piszkos konyharuhákat egy nagy lábosban vízzel és ecettel felfőzte, legalább egy fél-háromnegyed óráig forralta, majd utána mosógépben is kimosta.

Valamivel egyszerűbb megoldás, ha pusztán forró ecetes vízbe áztatjuk be a koszos konyhai törlőket. A vízbe tehetünk némi szódabikarbónát, vagy mosószódát, mindkettő kiváló zsíroldó, ráadásul fehérítő hatásúak is.

Megtehetjük azt is, hogy mosógépben, 90 fokon mossuk ki a konyharuhákat, de ne környezetszennyező fehérítőkkel, vegyszeres tisztítószerekkel, hanem ecettel, mosószódával próbálkozzunk. Mindkettő jóval olcsóbb az agyon reklámozott vegyszeres társaiknál és sokkal hatékonyabbak is. Egyszerűen tegyük a szennyezett holmit a dobba egy pohár ecet, vagy egy adag mosószódával és indítsuk el a fehér ruháknak való programot. Öblítők helyett használjunk mosóparfümöt, amely ugyancsak finom illattal látja el a ruháinkat.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!