Menü

Techforradalom! Jön az okoszemüveg és társai

Még szinte alig szoktuk meg az okostelefonok újabb és újabb rohamát, máris itt vannak a legmodernebb kütyük élükön az okosszemüveggel, amelyet most először meg is lehetett vásárolni.

A Google Glass forradalmasíthatja a számítástechnikát és ennél még többet tehet: átalakíthatja az emberek mindennapi életét. Úgy, mint az okostelefon, csak jóval hatékonyabban, mert a szemüveg egy sokkal közvetlenebb, immáron kibogozhatatlan kapcsolatot hoz létre ember és gép között.

Ezt a gépet most lehetett először megvásárolni, csak egy napig, és csak az Egyesült Államokban. A hagyományos tendenciát követve azonban nem lehetnek illúzióink: az okosszemüveg és vele együtt az összes testen viselhető technológia (például az okosóra) komoly, világméretű pályafutás előtt áll.

Ez a technológia szó szerint forradalmasíthatja az emberi létet, hiszen a kütyük az alapvető, mindennapi cselekvéseinket segítik, szabályozzák majd. Amolyan kommunikációs összekötők lesznek köztünk és a külvilág között, a borús jövőképet festők szerint olyannyira, hogy nélkülük egy idő után cselekvőképtelenné válunk.

Például az alvás szabályozásától az étkezés szervezésén és alapvető egészségügyi állapotunk nyomon követésén át egészen a közlekedésben nyújtott segítségig ezek a kütyük veszik át a főszerepet életünkben, azaz mindenütt jelen lesznek. Kihagyhatatlanul.

A testen viselhető technológia előőrse gyorsabban itt lesz mint gondolnánk, a többi pedig már jön magától.

Persze számos kérdés felvetődik használatukkal kapcsolatban, mindjárt itt vannak a személyiségi jogi problémák, bár látva az emberek internetezési szokásait és közösségi oldalakon mutatott általános magatartását, ez nem fogja megállítani a technológia elterjedését.

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.