Menü

Veszélyes kiszáradás

A fejfájás, ingerlékenység, karikás szemek, székrekedés, enerváltság a kiszáradás enyhe tünetei, amit a legjobb azonnal orvosolni. Sokan a felsorolt bajok megjelenésekor nem is gondolnak rá, hogy megfelelő folyadék pótlással megszabadulhatnak minden kellemetlenségtől.

A szervezetünk megfelelő működéséhez elengedhetetlen a víz, amelynek fontos szerepe van szinte minden folyamatban. Sokan például azzal sincsenek tisztában, hogy nem elég pusztán folyadékot fogyasztani, mert a cukros, alkoholos, szénsavas, koffeines italok egyáltalán nem segítik a folyadékpótlást, hanem inkább gátolják.

A kiszáradás, vagy hivatalosan mondva, a dehidratáció rengeteg betegség, apró kellemetlenség okozója. A krónikus dehidratáltság pedig akár a szervezet összeomlásához is vezethet.

A kiszáradás első tünete érdekes módon nem mindig a szomjúság. Ilyenkor inkább enerváltnak, fáradtnak, nyúzottnak érezzük magunkat. Sokszor ez fejfájással, száj és bőr szárazsággal is együtt jár. A szakemberek szerint a szénhidrátok és cukor utáni vágyakozás is a vízhiányt jelzi. Sőt, sokszor az éhségérzet is, amit először érdemes négy-öt deciliter tiszta vízzel elcsitítani. Már kevéske vízveszteség is állandó székrekedést, gyomorégést, kellemetlen fejfájást, szédülést, karikás szemeket produkálhat. A vesék működése legyengül, lassabban forog az agyunk, nehézkessé, körülményessé válunk. Pedig mindössze elég lenne két liter vizet megiszogatni.

Persze a két liter víz az inkább csak egyfajta gyorssegély, mert a legjobb arra törekedni, hogy naponta minél több, akár 3-4 liter vizet is elfogyasszunk. No nem egyszerre, hanem folyamatosan adagolva. Tartsuk mindig az eszünkben, hogy inni nem akkor kell, amikor szomjasak vagyunk, hanem mindig, folyamatosan pótolni kell az elvesztett folyadékot. Persze a vízen kívül fogyaszthatunk tiszta gyógy-, vagy gyümölcsteákat, gyümölcs- és zöldségturmixokat, leveseket is.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.