Menü

Mire jó a gyömbér?

Az Ázsiából származó trópusi növény gumós gyökerét a gasztronómia és a népi gyógyászat egyaránt használja. Gyógyászati célokra a növény kissé csípős, kesernyés gyökerét használják, a legtöbb hatóanyag egyébként a héja alatt található.

A gyömbért számos egészségmegőrző és egészségjavító célra alkalmazzák. Remek immunerősítő, ezért influenza kezelésére kiválóan alkalmas, enyhíti a köhögést és a torokfájás is. A gyömbér görcsoldó hatással is bír, ezért gyomor-és menstruációs panaszok esetén is érdemes bevetni. továbbá egyéb gyomorpanaszoknak is kiváló ellenszere lehet, mivel többek között serkenti az emésztést, fokozza az étvágyat, enyhíti a hasmenést és a puffadásos tüneteket is. Gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt külsőleg alkalmazzák ízületi gyulladások, panaszok kezelésére is. Vérkeringés javító hatása miatt a kínai gyógyászatban még memóriaserkentőként is használják.

A növény gyökere fogyasztható frissen, de akár őrölve és illóolaj formájában is hasznosítható. Reumás ízületi panaszokra előszeretettel használják külsőleg, például ülőfürdőt készítenek belőle, ilyenkor a meghámozott növény forrázatát adják a fürdővízhez. A tea formájában is gyakran fogyasztják a gyömbért, zsírégető hatása miatt például kiváló kiegészítője lehet egy diétának.

Számos pozitív hatása miatt gyógyászati célból kifejezetten ajánlott a gyömbér fogyasztása, ugyanakkor enyhe vérhígító hatása miatt véralvadásgátlót gyógyszerek szedésekor inkább ellenjavallt a növény vagy legalábbis orvosi felügyelet mellett ajánlatos a használata.

Fotó:
pixabay.com

A narancs jótékony hatásai

Ha a narancs előnyeiről van szó, mindenkinek az ugrik be, hogy ez az élénk színű gyümölcs remek C-vitamin-forrás. Pedig számtalan pozitív egészségügyi hatása van még, amiért érdemes gyakrabban fogyasztani. Mutatjuk, melyek ezek.

Tibeti fokhagyma kúra

A népi gyógyászat természetesen nem csak Magyarországon híres, hanem más kontinensek, más országok lakosságában is évezredek óta bevált módszer. A tibetiektől is tanulhatunk, erre jó példa a fokhagyma kúra.

Hogyan készítsünk chutneyt? Ez most lekvár vagy savanyúság?

Se nem lekvár, se nem savanyúság, még csak nem is mártás, sem nem szósz. Vagy egy kicsit mindegyik együtt, de az biztos, hogy húsok mellé zseniális! Azok, akik szeretnek kipróbálni új ízeket és textúrákat, ők biztosan szeretni fogják a „chutney”-t.

Vitaminok fontossága ősszel

Beköszöntött az ősz, sőt már a hűvöseb idő is utolért bennünket! Ilyenkor érdemes odafigyelni arra, hogy ne betegedjünk meg, és karban tartsuk az immunrendszerünket. Ennek az alapja a megfelelő táplálkozás és vitaminbevitel.

Most akkor mennyi az annyi?

Számtalan cikk és tanulmány látott már napvilágot a koffeinfogyasztással kapcsolatban. Utánanéztünk, mennyi a biztonságosan elfogyasztható napi koffeinmennyiség.

Meta cím: Most akkor mennyi az annyi?