Menü

Hagyományos kontra e-olvasás

Írtunk már róla, az e-könyvek elterjedése felgyorsult, használatuk egyre több embert hódít meg napról napra. A legújabb kutatások szerint azonban ez még egyáltalán nem jelenti a hagyományos könyvek végét.

Rengeteg előnye van az elektronikus olvasóknak, könyveknek és úgy összességében az elektronikus olvasásnak. Olcsó, gyors, kényelmes. Az ember kiválaszt, letölt, olvas. Mindezt bárhol és bármikor megteheti, még csak komolyabb informatikai tudás sem szükséges hozzá, egy átlagfelhasználó a kisujjából megoldja a dolgot, de az idősebbek, az alapképzettség nélküliek is gyorsan elsajátíthatják.

A polcon porosodó könyvek ezzel szemben jóval drágábbak, nehezebbek és nehezebben is kezelhetőek. Helyet foglalnak, és sokukat magunkkal sem tudjuk vinni mindenhová.

Mégis, mindent egybevetve egy kutatás azt derítette ki, hogy az emberek jobban értékelik a hagyományos olvasási formát. A vizsgálatok szerint ennek az az egyik oka, hogy szeretjük birtokolni a dolgokat és egy könyv fizikailag is sokkal inkább a miénk, mint egy megfoghatatlan e-olvasmány. Aki tanulásra használ egy könyvet, annak pláne jobban beválik a hagyományos forma, a képernyőre ugyanis a kutatások szerint kevésbé és rövidebb ideig tudunk odakoncentrálni.

Ott van még a tapintás, a könyv borításának és a többi oldalnak a változatos látványa, valamint a többi olyan érzékszervi információ, amely egy e-booknál nincs jelen.

Nem elhanyagolható szempont, hogy az emberek jelentős része büszkén teszi ki a már elolvasott könyvet a polcra, ahonnan bármikor le tudja venni, lapozgatni, megnézegetni, információért, vagy csak épp nosztalgiázni.

A jövő (vagy a jelen) nemzedékének persze már valószínűleg az e-könyv lesz a természetes és az elsődleges, de a fentiek miatt nagyon úgy tűnik, hogy a hagyományos forma sem tűnik el teljesen.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!