Menü

Hagyományos kontra e-olvasás

Írtunk már róla, az e-könyvek elterjedése felgyorsult, használatuk egyre több embert hódít meg napról napra. A legújabb kutatások szerint azonban ez még egyáltalán nem jelenti a hagyományos könyvek végét.

Rengeteg előnye van az elektronikus olvasóknak, könyveknek és úgy összességében az elektronikus olvasásnak. Olcsó, gyors, kényelmes. Az ember kiválaszt, letölt, olvas. Mindezt bárhol és bármikor megteheti, még csak komolyabb informatikai tudás sem szükséges hozzá, egy átlagfelhasználó a kisujjából megoldja a dolgot, de az idősebbek, az alapképzettség nélküliek is gyorsan elsajátíthatják.

A polcon porosodó könyvek ezzel szemben jóval drágábbak, nehezebbek és nehezebben is kezelhetőek. Helyet foglalnak, és sokukat magunkkal sem tudjuk vinni mindenhová.

Mégis, mindent egybevetve egy kutatás azt derítette ki, hogy az emberek jobban értékelik a hagyományos olvasási formát. A vizsgálatok szerint ennek az az egyik oka, hogy szeretjük birtokolni a dolgokat és egy könyv fizikailag is sokkal inkább a miénk, mint egy megfoghatatlan e-olvasmány. Aki tanulásra használ egy könyvet, annak pláne jobban beválik a hagyományos forma, a képernyőre ugyanis a kutatások szerint kevésbé és rövidebb ideig tudunk odakoncentrálni.

Ott van még a tapintás, a könyv borításának és a többi oldalnak a változatos látványa, valamint a többi olyan érzékszervi információ, amely egy e-booknál nincs jelen.

Nem elhanyagolható szempont, hogy az emberek jelentős része büszkén teszi ki a már elolvasott könyvet a polcra, ahonnan bármikor le tudja venni, lapozgatni, megnézegetni, információért, vagy csak épp nosztalgiázni.

A jövő (vagy a jelen) nemzedékének persze már valószínűleg az e-könyv lesz a természetes és az elsődleges, de a fentiek miatt nagyon úgy tűnik, hogy a hagyományos forma sem tűnik el teljesen.

Fotó:
pixabay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.