Menü

Hipnózis, relaxáció és gyerekvállalás

Hazánkban körülbelül 150 ezer pár küzd fogamzási problémával, az ő esetükben 1 vagy több éve is várat magára az áhított gyermekáldás. Rengeteg test-lelki oka lehet, ha nem jön a baba, ráadásul gyakran a mesterséges megtermékenyítés sem hoz biztos sikert.

Bár egyre kiforrottabb módon tudja segíteni a tudomány is a gyerekvállalást, ezzel párhuzamosan mintha az igény is fokozódna, vagyis egyre több pár esetében késik a gyermekáldás. Ennek persze számos oka lehet, például a túlzott kontroll, tudatos tervezés, késői gyermekvállalás nem feltétlenül segíti elő a természetes fogantatást. A tudatos családtervezésnek persze fontos szerepe lehet, de a túlszabályozás már ellentétes hatást válthat ki. Ráadásul gyakran maga a párkapcsolat nem alkalmas a gyerekvállalásra, és ezért nem érkezik a baba.

A lombikbébi-programok sokak számára jelenthetik az utolsó reményt a gyermekáldásra, mégis magának a mesterséges megtermékenyítésnek is számos rizikó tényezője van. Amellett hogy sérül a lelki- fizikai intimitás, a siker sem garantált, a párkapcsolatot számára is komoly kihívást jelenthet.

A hipnózist, és a pozitív szuggesztiók alkalmazását számos szomatikus probléma kapcsán használják világszerte például fájdalomcsillapításra is. Kutatások bizonyítják, hogy szakszerű relaxációval, és hipnózissal elősegíthető a természetes fogantatás, valamint a meddőségi kezelések sikeressége is. Gyakori akadályozó tényező a szorongás, amely nemcsak a megtermékenyülést nehezítheti, hanem magát a beágyazódást is, ezért a hipnózissal, illetve relaxációval történő lazítás, feszültségoldás fontos kiegészítő eleme lehet a teherbeesésnek, valamint a várandóságnak is.

Kutatások azt is igazolták, hogy hipnózis segítségével akár kétszeresére növelhető az embrió beágyazódásának esélye a lombikbébi-programok során. Bár az elsődleges cél a szorongás csökkentése, a módszer alkalmazása során olyan pozitív hatások is elérhetőek, mint például a méh vérellátásának optimalizálása, amely szintén növeli a beágyazódás esélyét.

Fotó:
pixabay.com

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.

A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.