Menü

Hipnózis, relaxáció és gyerekvállalás

Hazánkban körülbelül 150 ezer pár küzd fogamzási problémával, az ő esetükben 1 vagy több éve is várat magára az áhított gyermekáldás. Rengeteg test-lelki oka lehet, ha nem jön a baba, ráadásul gyakran a mesterséges megtermékenyítés sem hoz biztos sikert.

Bár egyre kiforrottabb módon tudja segíteni a tudomány is a gyerekvállalást, ezzel párhuzamosan mintha az igény is fokozódna, vagyis egyre több pár esetében késik a gyermekáldás. Ennek persze számos oka lehet, például a túlzott kontroll, tudatos tervezés, késői gyermekvállalás nem feltétlenül segíti elő a természetes fogantatást. A tudatos családtervezésnek persze fontos szerepe lehet, de a túlszabályozás már ellentétes hatást válthat ki. Ráadásul gyakran maga a párkapcsolat nem alkalmas a gyerekvállalásra, és ezért nem érkezik a baba.

A lombikbébi-programok sokak számára jelenthetik az utolsó reményt a gyermekáldásra, mégis magának a mesterséges megtermékenyítésnek is számos rizikó tényezője van. Amellett hogy sérül a lelki- fizikai intimitás, a siker sem garantált, a párkapcsolatot számára is komoly kihívást jelenthet.

A hipnózist, és a pozitív szuggesztiók alkalmazását számos szomatikus probléma kapcsán használják világszerte például fájdalomcsillapításra is. Kutatások bizonyítják, hogy szakszerű relaxációval, és hipnózissal elősegíthető a természetes fogantatás, valamint a meddőségi kezelések sikeressége is. Gyakori akadályozó tényező a szorongás, amely nemcsak a megtermékenyülést nehezítheti, hanem magát a beágyazódást is, ezért a hipnózissal, illetve relaxációval történő lazítás, feszültségoldás fontos kiegészítő eleme lehet a teherbeesésnek, valamint a várandóságnak is.

Kutatások azt is igazolták, hogy hipnózis segítségével akár kétszeresére növelhető az embrió beágyazódásának esélye a lombikbébi-programok során. Bár az elsődleges cél a szorongás csökkentése, a módszer alkalmazása során olyan pozitív hatások is elérhetőek, mint például a méh vérellátásának optimalizálása, amely szintén növeli a beágyazódás esélyét.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?