Menü

Sikeres volt a Női Karriernap Budapesten

Az első Női Karriernapot Budapesten rendezték meg 2014. június 14-én. A rendezvény sikere és résztvevőinek száma úgy tűnik, még a szervezőket is meglepte: a helyszín gyakorlatilag kicsinek bizonyult, a délelőtti regisztráció idején pedig hosszú sorok kígyóztak a Bálna rendezvényterme előtt. Nem meglepő módon a résztvevők zöme hölgy volt, csak a kiállítók között és szervezők között találkozhattuk néhány férfi kollégával.

Miért van szükség külön karriernapra a nőknek? Mert ők, a nők speciális helyzetben vannak a munkaerőpiacon. Nehezebben találnak állást, mint férfi társaik, életkoruk, élethelyzetük miatt pedig gyakran éri őket diszkrimináció. Szülés előtt, vagy kisgyermekkel sok esetben hátrányosan különböztetik meg a nőket. Ugyanez igaz az idősebb életkorúakra is, már nehezebben találnak állást, hiszen a fiatal munkaerő keresettebb. Nem is beszélve a fizetési különbségekről, mivel a nők átlagkeresete jelentősen alacsonyabb férfi társaiknál.

A Női Karriernapon nemcsak álláslehetőségekről tájékozódhattak a hölgyek: stílustanácsadás, önéletrajzfotó-készítés, idegen nyelvi szintfelmérő, rapid munkaerő-piaci és önéletrajz-tanácsadás, valamint előadások várták a hölgyeket, ahol szakmai és magánéleti témákról is tájékozódhattak. Mindez azért fontos, mert a női karrierív és munkavállalási lehetőségek szorosan összefüggenek a magánéletükkel, főként a családos nők esetében.

Így a NÓRA-háló, az országosan elérhető anyabarát munkaerő-piaci és esélyegyenlőségi tanácsadó hálózat választ adott néhány speciális kérdésre a kismamáknak, édesanyáknak azzal kapcsolatban, hogy ilyen élethelyzetben miként tudnak érvényesülni a munkaerőpiacon, és mit tehetnek azért, hogy kiküszöböljék az őket érő hátrányokat.

Úgy tűnik, hogy az első Női Karriernap nem az utolsó volt, a résztvevők és a kiállítók is bíznak benne, hogy minden évben megszervezik majd a rendezvényt. 

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.