Hogyan utazzunk gyerekkel?
- Dátum: 2014.07.03., 22:36
- gyermek, külföld, napsugárzás, oltás, Utazás
Az amúgy sem egyszerű nyaralási procedúrát alaposan megbolygathatja, ha útitársaink között gyermek is van. Melyek azok a dolgok, amelyekre ilyenkor oda kell figyelni?
Az első és legfontosabb a szülők megfontoltsága, elsősorban nekik kell eldönteni azt, hogy csemetéjük elég érett-e már ahhoz, hogy elvigyék nyaralni. Az egy év alattiak esetében például nem szokták ajánlani a hosszabb utazást, és általában a külföldi túrát sem. Persze, ahogyan említettük, minden mérlegelés kérdése, de mindenképpen bele kell számolni a dologba azt, hogy a nagyon picik nehezen viselik a hosszú utat, és az azzal járó kényelmetlenségeket. A különböző egészségügyi veszélyeket sem szabad figyelmen kívül hagyni, ha pedig a célországba valamilyen okból védőoltást ajánlanak, az természetesen számukra jó eséllyel kiesik.
Az utazás alapja a kényelmes testhelyzet és minden olyan felszerelés beszerzése, és autóba helyezése, amely kellhet a gyermeknek. Nem szabad otthon hagyni a kedvenc játékát, cumiját, ha kell, valamint a ruházat megfelelő kiegészítőit, voltaképpen minden olyan dolgot, amit otthon megszokott. Ami a komfortérzetét biztosítja. A kényelmes, laza ruházat mellett ilyenkor nyáron arra is oda kell figyelni, hogy a kicsinek ne legyen melege és a közvetlen napsütéstől is védve legyen. Utóbbi egy autóablakra szerelhető árnyékolóval egyszerűen megoldható.
A nyaralásra érdemes összeállítani egy kis házipatikát, ezt amúgy sokan maguknak is megteszik. Az alapvető gyógyszereket tartalmazó felnőtt csomagot a gyermekre tekintettel olyan dolgokkal egészítsük ki, mint fertőtlenítő oldat, steril gézlap, allergia elleni szerek, ragtapasz, olló, csipesz, lázmérő.
A káros napsugárzástól, leégéstől való védelmet nem lehet elégszer hangsúlyozni, főképp, hogy a gyermekek bőre még nagyobb odafigyelést igényel. Így nem hagyhatjuk ki a számukra megfelelő fényvédőt, és krémet sem.
A gyermekkel való utazás egyáltalán nem ördögtől való, de mint ahogyan említettük, komoly felkészülést és körültekintést igényel. Ha minden rendben, az egész család életre szóló, közös élményekkel gazdagodhat.
Fotó:
pixabay.com
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.
Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?