Menü

Hogyan utazzunk gyerekkel?

Az amúgy sem egyszerű nyaralási procedúrát alaposan megbolygathatja, ha útitársaink között gyermek is van. Melyek azok a dolgok, amelyekre ilyenkor oda kell figyelni?

Az első és legfontosabb a szülők megfontoltsága, elsősorban nekik kell eldönteni azt, hogy csemetéjük elég érett-e már ahhoz, hogy elvigyék nyaralni. Az egy év alattiak esetében például nem szokták ajánlani a hosszabb utazást, és általában a külföldi túrát sem. Persze, ahogyan említettük, minden mérlegelés kérdése, de mindenképpen bele kell számolni a dologba azt, hogy a nagyon picik nehezen viselik a hosszú utat, és az azzal járó kényelmetlenségeket. A különböző egészségügyi veszélyeket sem szabad figyelmen kívül hagyni, ha pedig a célországba valamilyen okból védőoltást ajánlanak, az természetesen számukra jó eséllyel kiesik.

Az utazás alapja a kényelmes testhelyzet és minden olyan felszerelés beszerzése, és autóba helyezése, amely kellhet a gyermeknek. Nem szabad otthon hagyni a kedvenc játékát, cumiját, ha kell, valamint a ruházat megfelelő kiegészítőit, voltaképpen minden olyan dolgot, amit otthon megszokott. Ami a komfortérzetét biztosítja. A kényelmes, laza ruházat mellett ilyenkor nyáron arra is oda kell figyelni, hogy a kicsinek ne legyen melege és a közvetlen napsütéstől is védve legyen. Utóbbi egy autóablakra szerelhető árnyékolóval egyszerűen megoldható.

A nyaralásra érdemes összeállítani egy kis házipatikát, ezt amúgy sokan maguknak is megteszik. Az alapvető gyógyszereket tartalmazó felnőtt csomagot a gyermekre tekintettel olyan dolgokkal egészítsük ki, mint fertőtlenítő oldat, steril gézlap, allergia elleni szerek, ragtapasz, olló, csipesz, lázmérő.

A káros napsugárzástól, leégéstől való védelmet nem lehet elégszer hangsúlyozni, főképp, hogy a gyermekek bőre még nagyobb odafigyelést igényel. Így nem hagyhatjuk ki a számukra megfelelő fényvédőt, és krémet sem.

A gyermekkel való utazás egyáltalán nem ördögtől való, de mint ahogyan említettük, komoly felkészülést és körültekintést igényel. Ha minden rendben, az egész család életre szóló, közös élményekkel gazdagodhat.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?