Menü

Diploma után – I. rész

Lediplomáztál, megküzdtél érte, megkönnyezted kicsit a sikert, de másnap már el is felejted. Tele van a fejed rengeteg kérdéssel, amiből az első mindjárt az, hova tovább?

Diploma után két lehetősége van az embernek, vagy állást keres, vagy mesterszak után néz, azaz megszerzi a régi egyetemi diplomának számító képesítést.

Az első részben a mesterszakokról írnék kicsit. Nem egyszerű kitalálni, hogy alapszak után milyen szakon tanuljunk tovább. Vannak, akiknek határozott céljai vannak, már az alapszak teljesítése közben tudják, hova fognak tovább menni, vannak viszont olyanok is, akik a tanulmányaik során meggondolják magukat, ugyan elvégzik a szakot, de tudják, nem ezzel szeretnének foglalkozni.

Egy jól megválasztott mesterszak elindíthat egy új karrier felé, akár a főiskolás diplomához kapcsolódik, akár teljesen más irányt választunk. Bár valamennyire nem árt, ha kötődik az alapszakban tanultak a továbbtanulási tervekhez, hiszen a kiválasztott mesterszak követelményeinek meg kell felelni, nem egyszerű egy közgazdasági alapszakos diplomával jelentkezni egy mérnöki mesterszakra.

Nem kell megijedni az új kihívásoktól sem, az alapszakon már bizonyítottuk rátermettségünket, tanulási és gondolkodási képességeinket. A mesterszak inkább mélységeiben mutatja meg a kiválasztott irány sajátosságait, azokra az alapokra helyezve, amiket már a diploma megszerzésével magunkba szívtunk.

Ajánlanám mindazoknak, akik nem alkusznak meg egy alapszakos diplomával, szeretnének minél pontosabb tudást megszerezni, vagy éppen kipróbálnának egy új irányt.

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.