Diploma után – I. rész
- Dátum: 2014.07.07., 11:05
- alapszak, diploma, egyetem, főiskola, mesterszak, tovább tanulás
Lediplomáztál, megküzdtél érte, megkönnyezted kicsit a sikert, de másnap már el is felejted. Tele van a fejed rengeteg kérdéssel, amiből az első mindjárt az, hova tovább?
Diploma után két lehetősége van az embernek, vagy állást keres, vagy mesterszak után néz, azaz megszerzi a régi egyetemi diplomának számító képesítést.
Az első részben a mesterszakokról írnék kicsit. Nem egyszerű kitalálni, hogy alapszak után milyen szakon tanuljunk tovább. Vannak, akiknek határozott céljai vannak, már az alapszak teljesítése közben tudják, hova fognak tovább menni, vannak viszont olyanok is, akik a tanulmányaik során meggondolják magukat, ugyan elvégzik a szakot, de tudják, nem ezzel szeretnének foglalkozni.
Egy jól megválasztott mesterszak elindíthat egy új karrier felé, akár a főiskolás diplomához kapcsolódik, akár teljesen más irányt választunk. Bár valamennyire nem árt, ha kötődik az alapszakban tanultak a továbbtanulási tervekhez, hiszen a kiválasztott mesterszak követelményeinek meg kell felelni, nem egyszerű egy közgazdasági alapszakos diplomával jelentkezni egy mérnöki mesterszakra.
Nem kell megijedni az új kihívásoktól sem, az alapszakon már bizonyítottuk rátermettségünket, tanulási és gondolkodási képességeinket. A mesterszak inkább mélységeiben mutatja meg a kiválasztott irány sajátosságait, azokra az alapokra helyezve, amiket már a diploma megszerzésével magunkba szívtunk.
Ajánlanám mindazoknak, akik nem alkusznak meg egy alapszakos diplomával, szeretnének minél pontosabb tudást megszerezni, vagy éppen kipróbálnának egy új irányt.
Fotó:
pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?