Menü

A természetes illat a jobb

Környezetünk természetes illata nemcsak, hogy jobb, hanem ami még fontosabb, egészségesebb is, mint a mesterséges. Utóbbit nehéz kivédeni, hiszen lassan minden tele van velük.

Az emberi test illatosítására használt parfüm mellett ma már rengeteg minden „illatos”, ami az esetek többségében azt jelenti, hogy tele van káros vegyi anyaggal. A tusfürdőtől a mosószeren át a különböző gyertyákig (nem beszélve a csomó fajta légfrissítőről) rengeteg terméket az illatán keresztül igyekeznek megvetetni a fogyasztókkal. Ez akár természetes is lehetne, a gond ott van, hogy ezeket az „illatokat” - legalábbis a legtöbb környezetvédő szakértő szerint – káros vegyi anyagok használatával érik el.

Sajnos egyelőre kevés átfogó kutatás célozta ezen termékek különböző összetevőinek egészségkáros hatását, de a legtöbb esetben szinte előre borítékolható, mi lenne az eredmény.

A szépségápolási szerek, a kozmetikumok, a tisztítószerek, stb között számos olyan terméket találni, ami ilyen, vagy olyan módon veszélyes lehet. Például a benzillel kezdődő összetevők, az aceton, vagy a linalol (a sort még hosszan lehetne folytatni) bizonyítottan rosszat tesznek szervezetünknek. Ezek többek között károsíthatják az idegrendszert, az immunrendszert, a tüdőt és rákkeltő hatásúak is lehetnek.

A jó „illatnak” tehát ára van, éppen ezért érdemes megfontolni a természetes illatosítást, amely ugyan melósabb, mint az előbbi, de a végeredmény nemcsak, hogy jobb, egészségesebb is.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!