Menü

A természetes illat a jobb

Környezetünk természetes illata nemcsak, hogy jobb, hanem ami még fontosabb, egészségesebb is, mint a mesterséges. Utóbbit nehéz kivédeni, hiszen lassan minden tele van velük.

Az emberi test illatosítására használt parfüm mellett ma már rengeteg minden „illatos”, ami az esetek többségében azt jelenti, hogy tele van káros vegyi anyaggal. A tusfürdőtől a mosószeren át a különböző gyertyákig (nem beszélve a csomó fajta légfrissítőről) rengeteg terméket az illatán keresztül igyekeznek megvetetni a fogyasztókkal. Ez akár természetes is lehetne, a gond ott van, hogy ezeket az „illatokat” - legalábbis a legtöbb környezetvédő szakértő szerint – káros vegyi anyagok használatával érik el.

Sajnos egyelőre kevés átfogó kutatás célozta ezen termékek különböző összetevőinek egészségkáros hatását, de a legtöbb esetben szinte előre borítékolható, mi lenne az eredmény.

A szépségápolási szerek, a kozmetikumok, a tisztítószerek, stb között számos olyan terméket találni, ami ilyen, vagy olyan módon veszélyes lehet. Például a benzillel kezdődő összetevők, az aceton, vagy a linalol (a sort még hosszan lehetne folytatni) bizonyítottan rosszat tesznek szervezetünknek. Ezek többek között károsíthatják az idegrendszert, az immunrendszert, a tüdőt és rákkeltő hatásúak is lehetnek.

A jó „illatnak” tehát ára van, éppen ezért érdemes megfontolni a természetes illatosítást, amely ugyan melósabb, mint az előbbi, de a végeredmény nemcsak, hogy jobb, egészségesebb is.

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.