Nem különleges a trópusi nyár
Bármennyire fura, teljesen normális az elmúlt hetekben hazánkban tapasztalható, trópusi jellegű időjárás. A fülledtség és a sok csapadék nem különleges, csak zavaró.
Tavaly az évnek ebben a szakaszában szárazság volt és nagyon meleg, de néhány esztendővel ezelőtt nem is olyan régen volt olyan év, amikor a nyár közepét az eső mellett alacsony hőmérséklet jellemezte. Most meleg van és sokszor fordul előz zápor, zivatar.
Mindegyik időjárási jellemzőben megtalálni a negatívumot és a pozitívumot egyaránt, de az emberek közérzete általában előbbi részesíti előnyben. Magyarán, ha meleg van, az a baj, ha eső, akkor az. Amikor 30 Celsius fok fölé kúszik a hőmérséklet, enyhülésre vágyunk, ha hűvösebbre fordul az idő, máris sírunk, hogy nincs igazi nyár és strandidő.
Pedig az időjárás változó, ezt el kell fogadni. Az, hogy aznap/a héten/hétvégén, hogyan fog alakulni az idő, rengeteg mindentől függ. Magyarországon ritka az egymást követő két ugyanolyan nyár, vagy tél. Ez akkor is így van, ha elvonatkoztatunk az elmúlt évtizedekre jellemző, ember kiváltotta éghajlati változásoktól.
A jelenlegi időjárást egy ciklon okozza. Az alacsony nyomású légköri képződmény tőlünk délre, az Adriai-tenger felett mozgott és fejtette ki hatását többek között hazánk elmúlt napokban tapasztalható időjárásra is. Ebben semmi különleges nincs, bár kétségkívül zavaró, amikor az emberről egyszer a kánikula, egyszer az eső miatt csöpög a víz.
Érthető, hogy az emberi természet érzékeny az időjárás gyors és végletes, szélsőséges változásaira, de érdemesebb inkább valamelyest kitapasztalni (tájékozódni) az ezt befolyásló pillanatnyi tényezőkről, s idegeskedés helyett máris máshogy állunk a dologhoz.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.