Nem mindegy, hol dolgozunk
- Dátum: 2014.08.05., 20:27
- alkalmazott, dolgozó, energia, hatékonyság, kényelem, környezet, munka, munkabírás, Munkahely
Bár a legtöbben nem mi választjuk meg munkahelyünk környezetét, ám ha mégis van beleszólásunk a dologba, sokat tehetünk kényelmünk, munkabírásunk és kapacitásunk érdekében.
A munkahelyi környezet minősége, milyensége nagyban befolyásolja a dolgozó munkabírását, kapacitását, s ezzel a munka minőségét. Furcsa, de a kényelem van olyan fontos, mint az, hogy az ember milyen kollégákkal van körülvéve. A környezet egyes elemei apró, ám de hosszan tartó és együttesen erőteljes hatással befolyásolják munkával töltött időnket.
Nem is gondolnánk, hogy ebből a szempontból lényeges lehet a fal színe, az, hogy mennyire világos és levegős a szoba. Ami a színt illeti, szakemberek a zöld és a kék színeket tartják a legjobbnak, de a sárgának is élénkítő, kreativitást serkentő hatást tulajdonítanak. Ablak közelében a legjobb, egyrészt a természetes fény miatt, másfelől a megfelelő oxigénellátottság érdekében.
A kényelemről már sok szó esett, a szék, az asztal és a számítógép megfelelő elhelyezkedése az egészségügyi szempontok mellett agyunkra, koncentrációnkra is serkentőleg hathat.
Ha megtehetjük, alakítsunk ki magunknak tágas személyes teret, legyen élég hely nekünk és a dolgainknak, ugyanakkor az sem jó, ha túl messzire kerülünk a kollégáktól.
Környezetünk átgondoltsága, rendben, tisztán tartása fontos, ugyanakkor egy kis rendetlenség sem árt, a rumli köztudottan jó hatással van a gondolkodásra.
Növények tartását még azoknak is ajánlják, akik egyébként nem virágtartó/öntöző típusok, a zöld ugyanis nemcsak szép dísztárgy, hanem életet, energiát hozó kiegészítő.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.