Kinect – mozgásélmény kütyümániásoknak
- Dátum: 2014.08.11., 21:42
- akadályfutás, bowling, box, digitális, DVD, edzés, eszköz, fittness, foci és amerikai foci, játék, Kinect, kütyü, Nintendo, ping-pong, Playstation, röplabda, sport, számítógép, távolugrás, tenisz, testmozgás, torna, virtuális valóság, virtuális világ, Wii, Xbox, Xbox One, Xbox360
Ki ne hallott volna már a Playstation-ről? Millió amerikai filmben láthatjuk, ahogy gyerek és felnőtt ül kontrollerrel a kezében a kanapén, és játszik, nyomkodja a gombokat, miközben száguldozik a virtuális világban. Hasonló eszközök a Nintendo és az Xbox is.
Nagy forradalom volt, amikor előbbi piacra dobta a kis kézbe fogható irányítót, a Wii révén például teniszezni lehetett saját kézzel. Ehhez képest még nagyobb áttörést jelentett az Xbox Kinect: a Microsoft által készített konzol segítségével teljes testtel játszhatunk, nem kell hozzá egyéb eszköz. Ezzel bárki beléphet a „virtuális valóságba”: sport- és kalandjátékok sora, amelyeket a saját testünkkel játszhatunk. Mindez forradalmat jelentett a fotelben való játékhoz képest, főleg, hogy a Kinect nem is akármilyen testmozgást biztosít: némely játék rendesen felér egy edzéssel, de vásárolhatunk direkt edzőprogramokat is.
Az Xbox Kinect, talán a borsos ára miatt még mindig nem igazán elterjedt, pedig az Xbox360 után hamarosan a boltok polcaira kerül az új generációs eszköz, az Xbox One. Pontosabban a megjelenés dátuma szeptember 5. – valószínűleg nem véletlenül: észrevehetően a karácsonyi piacot célozzák meg vele. Igen, ismét egy újabb „kütyü”, mondhatjuk rá. De ez azért mégiscsak jobb, mert a Kinect-es játékok mozgásra sarkallnak, és ezt nem sok eszköz mondhatja el magáról. A mai számítógépes világban nem egyszerű a gyerekeket (és a felnőtteket) a mozgásra bírni, a képernyő bárkit hajlamos a székéhez szögezni. Ehhez képest mindenképpen előnyben van a Kinect azoknál, akik számára fontos a sport. Aki már próbálta az Xbox 360 Kinect-et, az megismerhette az előnyeit.
Próbálhatott kalandjátékot, ahol a vízesésen száguldó matracon kell ugrálni, van akadálypálya, ami még a jó állóképességű embert is rendesen igénybe veszi, mert guggolással, oldalirányú mozgással és ugrással juthat előre. A sportjátékokban kipróbálható az akadályfutás, távolugrás, box, tenisz, foci és amerikai foci, röplabda, bowling, ping-pong, és még sok más. Játék ide, vagy oda, az izzadás garantált! Aki pedig kedvet kapott az ilyen formájú mozgásra, az az edzéseit is folytathatja a Kinect segítségével: szuper edzőprogramok léteznek, amelyek bescannelik a teljes testet, és figyelik a mozgását edzés közben. „Elég magasra emelte a lábát? Jól tartja a karját? Ha nem guggolt le eléggé, akkor jöhet még egy kör!” Levezetésként pedig egy kis zumba, vagy tánc. A Kinect tehát többet nyújt az otthoni tornázáshoz is: ha DVD-re tornázik, akkor a hátránya a valós órákkal szemben, hogy senki sem figyel a helyes testtartásra, a gyakorlatok korrigálására.
Kinek ajánljuk a Kinect-et? A fentiek értelmében a gyerekeknek mindenképpen. Annyi modern technikai eszközzel vannak körülvéve, hogy nehezen elkerülhető, hogy ne találkozzanak valamelyikkel, ne vágyjanak valamelyikre. Akkor már inkább olyan legyen, ami mozgásra bírja őket. Felnőtteknek is kiváló szórakozás, ugyanis nemcsak az egyéni mozgásra, hanem a csapatjátékra is alkalmas. Barátokkal töltött estén is kiváló szórakozás. Az Xbox Live előfizetés révén pedig akár a világ másik felében élő családtagjaival, vagy barátaival is játszhat. Azoknak is kiváló eszköz lehet az Xbox Kinect, akik edzeni szeretnének, de nincs idejük, vagy kedvük fittness termekbe, aerobic órákra járni. A DVD-re való tornázás helyett egyénre szabottabb és pontosabb otthoni edzéseket valósíthat meg.
Mozgásra fel, a kütyü ehhez partner!
Fotó:
pixbay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!