Mi a jó ébredés titka?
A reggeli ébredés meghatározhatja a napot. Az állítás igaz, csak nem úgy, ahogyan azt a legtöbben gondolják. A rossz rutin káros lehet.
Ahány ember, szinte annyi alvási és ébredési szokás. A személyes rutin létjogosultságát nem is kritizálják a szakemberek, ha jól érezzük magunkat a bőrünkben és egészségesen élünk, nincs értelme változtatni.
Ezzel szemben számos rossz és káros rutin akad. Az egyik ilyen az ágyból való kipattanás, ez rosszat tehet izmainknak és ízületeinknek egyaránt, de szervezetünk működését, például a vérnyomáson keresztül, is negatívan befolyásolhatja. Érdekesség, hogy a másik véglet, a vissza- visszaszundikálás sem jó. Hozzáértők szerint sokkal egészségesebb, ha egyetlen csengésre, vagy más jelzésre ébredünk fel és nem alszunk még 10, vagy 20 percre vissza.
Az sem mindegy, hogy ébredés után, hogy kezdjük a napot. Sokan kihagyják a reggelit, pedig a szervezetnek szüksége van energiára. Főképp akkor, ha egyébként a délelőtt folyamán sportolunk is.
Az emberek ideje általában kötött, ennek ellenére mindig akad lehetőség arra, hogy lassítsuk itt-ott a nagy rohanást. Ez a lassítás később igencsak jól jöhet, ha reggel jut egy kis idő a kötelező feladatokon kívül másra is, energiát spórolhatunk a nap további szakaszára.
A fentiek a bal lábbal felkelés esetére is állnak, jó rutin kialakításával akkor is sokat javíthatunk kedvünkön, lelkis és testi állapotunkon, ha esetleg az első szemnyitáskor nem érezzük túl jól a bőrünkben magunkat.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!