Mi a jó ébredés titka?
A reggeli ébredés meghatározhatja a napot. Az állítás igaz, csak nem úgy, ahogyan azt a legtöbben gondolják. A rossz rutin káros lehet.
Ahány ember, szinte annyi alvási és ébredési szokás. A személyes rutin létjogosultságát nem is kritizálják a szakemberek, ha jól érezzük magunkat a bőrünkben és egészségesen élünk, nincs értelme változtatni.
Ezzel szemben számos rossz és káros rutin akad. Az egyik ilyen az ágyból való kipattanás, ez rosszat tehet izmainknak és ízületeinknek egyaránt, de szervezetünk működését, például a vérnyomáson keresztül, is negatívan befolyásolhatja. Érdekesség, hogy a másik véglet, a vissza- visszaszundikálás sem jó. Hozzáértők szerint sokkal egészségesebb, ha egyetlen csengésre, vagy más jelzésre ébredünk fel és nem alszunk még 10, vagy 20 percre vissza.
Az sem mindegy, hogy ébredés után, hogy kezdjük a napot. Sokan kihagyják a reggelit, pedig a szervezetnek szüksége van energiára. Főképp akkor, ha egyébként a délelőtt folyamán sportolunk is.
Az emberek ideje általában kötött, ennek ellenére mindig akad lehetőség arra, hogy lassítsuk itt-ott a nagy rohanást. Ez a lassítás később igencsak jól jöhet, ha reggel jut egy kis idő a kötelező feladatokon kívül másra is, energiát spórolhatunk a nap további szakaszára.
A fentiek a bal lábbal felkelés esetére is állnak, jó rutin kialakításával akkor is sokat javíthatunk kedvünkön, lelkis és testi állapotunkon, ha esetleg az első szemnyitáskor nem érezzük túl jól a bőrünkben magunkat.
Fotó:
pixabay.com
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!