Menü

Mi a jó ébredés titka?

A reggeli ébredés meghatározhatja a napot. Az állítás igaz, csak nem úgy, ahogyan azt a legtöbben gondolják. A rossz rutin káros lehet.

Ahány ember, szinte annyi alvási és ébredési szokás. A személyes rutin létjogosultságát nem is kritizálják a szakemberek, ha jól érezzük magunkat a bőrünkben és egészségesen élünk, nincs értelme változtatni.

Ezzel szemben számos rossz és káros rutin akad. Az egyik ilyen az ágyból való kipattanás, ez rosszat tehet izmainknak és ízületeinknek egyaránt, de szervezetünk működését, például a vérnyomáson keresztül, is negatívan befolyásolhatja. Érdekesség, hogy a másik véglet, a vissza- visszaszundikálás sem jó. Hozzáértők szerint sokkal egészségesebb, ha egyetlen csengésre, vagy más jelzésre ébredünk fel és nem alszunk még 10, vagy 20 percre vissza.

Az sem mindegy, hogy ébredés után, hogy kezdjük a napot. Sokan kihagyják a reggelit, pedig a szervezetnek szüksége van energiára. Főképp akkor, ha egyébként a délelőtt folyamán sportolunk is.

Az emberek ideje általában kötött, ennek ellenére mindig akad lehetőség arra, hogy lassítsuk itt-ott a nagy rohanást. Ez a lassítás később igencsak jól jöhet, ha reggel jut egy kis idő a kötelező feladatokon kívül másra is, energiát spórolhatunk a nap további szakaszára.

A fentiek a bal lábbal felkelés esetére is állnak, jó rutin kialakításával akkor is sokat javíthatunk kedvünkön, lelkis és testi állapotunkon, ha esetleg az első szemnyitáskor nem érezzük túl jól a bőrünkben magunkat.

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.