Menü

Nem használjuk szabadságunkat

A magyar munkavállalók jelentős részére igaz, hogy nem használják ki teljesen éves szabadságukat. Sokaknak nincs erre lehetősége, míg mások inkább dolgoznak a pihenés helyett.

Egy nemrég készült felmérés szerint a magyar munkavállalók jó része nem veszi ki teljes évi szabadságát, míg mások egyáltalán nem pihennek. Ennek oka sokrétű lehet. Van olyan, aki nem teheti meg, magasabb beosztása, vagy vállalkozó mivolta nem engedi, hogy akkor és annyi időre menjen pihenni, amennyi papíron jár.

Mások munkamániások, inkább dolgoznak, ha lehet, ami elsőre fura, de közelebbről megvizsgálva megérthető a jelenség. Akik teljesítményarányosan kapják fizetésüket, elfogadható, hogy nem akarnak fizetéskiesést, pláne, ha minden forintnak megvan a helye. Aztán ott van a munkahelyféltés, ami valljuk be számos helyen egyáltalán nem alaptalan, hiszen sok cég a jobb teljesítmény reményében szereti versenyeztetni alkalmazottait. Illetve fenyegetni azokat, akik szerintük nem dolgoznak eleget.

A külső kényszerítő eszközök élő jelenségek, de az igazság az, hogy a legtöbb esetben bennünk keresendő a hiba. Mindenképpen érdemes tudatosítani magunkban, hogy olykor-olykor ki kell szállni a mókuskerékből, mert ha nem, annak beláthatatlan mentális és fizikai következményei lehetnek.

Mivel a hosszabb, 2-3 hetes pihenést a körülmények (főként a munkáltatók) általában nem támogatják, érdemes, több kisebb „nyaralásban”, pihenésben, kikapcsolódásban gondolkodni. A hosszú hétvégék az üdüléshez hasonlóan szintén jótékony hatással lehetnek állapotunkra, és még ki sem esünk a munkából, úgy, mint azt egy többhetes nyaralás alkalmával tennék.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?