Menü

Nem használjuk szabadságunkat

A magyar munkavállalók jelentős részére igaz, hogy nem használják ki teljesen éves szabadságukat. Sokaknak nincs erre lehetősége, míg mások inkább dolgoznak a pihenés helyett.

Egy nemrég készült felmérés szerint a magyar munkavállalók jó része nem veszi ki teljes évi szabadságát, míg mások egyáltalán nem pihennek. Ennek oka sokrétű lehet. Van olyan, aki nem teheti meg, magasabb beosztása, vagy vállalkozó mivolta nem engedi, hogy akkor és annyi időre menjen pihenni, amennyi papíron jár.

Mások munkamániások, inkább dolgoznak, ha lehet, ami elsőre fura, de közelebbről megvizsgálva megérthető a jelenség. Akik teljesítményarányosan kapják fizetésüket, elfogadható, hogy nem akarnak fizetéskiesést, pláne, ha minden forintnak megvan a helye. Aztán ott van a munkahelyféltés, ami valljuk be számos helyen egyáltalán nem alaptalan, hiszen sok cég a jobb teljesítmény reményében szereti versenyeztetni alkalmazottait. Illetve fenyegetni azokat, akik szerintük nem dolgoznak eleget.

A külső kényszerítő eszközök élő jelenségek, de az igazság az, hogy a legtöbb esetben bennünk keresendő a hiba. Mindenképpen érdemes tudatosítani magunkban, hogy olykor-olykor ki kell szállni a mókuskerékből, mert ha nem, annak beláthatatlan mentális és fizikai következményei lehetnek.

Mivel a hosszabb, 2-3 hetes pihenést a körülmények (főként a munkáltatók) általában nem támogatják, érdemes, több kisebb „nyaralásban”, pihenésben, kikapcsolódásban gondolkodni. A hosszú hétvégék az üdüléshez hasonlóan szintén jótékony hatással lehetnek állapotunkra, és még ki sem esünk a munkából, úgy, mint azt egy többhetes nyaralás alkalmával tennék.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.