Menü

Hogyan vegyük rá gyermekünket a mozgásra?

Egyszerű: példamutatással. Kutatások bizonyítják, hogy az aktív szülőknek a gyermekeik is aktívabbak. Pofonegyszerű a recept, sokan mégsem követik.

Több felmérés is bebizonyította, hogy a sportos, sportosabb élet élők gyermekei szüleikhez hasonlóan az átlagosnál többet mozognak.

A mozgás nemcsak az egészség, hanem a testi fejlődés szempontjából is fontos a gyermekek számára. Érdekesség, hogy korábban sok helyen a „ne futkossál, mert elesel” álláspontot képviselték, mára ez már alaposan idejétmúlt. Az a jó, ha gyermek sokat mozog, sportol, fut, fára mászik. A lényeg maga a mozgás. A versenysportot ugyanakkor sokan nem ajánlják a kicsiknek. A versengés kiöli a szabadságot, a játékosságot a tevékenységből, általában épp a felnőttek miatt, akik becsületbeli ügynek tartják fiúk, lányuk futamát, meccsét, viadalát.

Becsapós lehet a gyermekek magatartása, ugyanis hajlamosak vagyunk azt tartani róluk, hogy maguktól is eleget mozognak. Ez nincs így, ekkor kell kialakítani bennük az egészséges szokásokat.

A gond ott van, hogy szülést követően a nők figyelmét általában annyira leköti kisbabájuk ellátása és a megváltozott életmód, hogy nagyon nehezen térnek vissza a korábbi aktív szintre, s ez természetesen a kicsikre is kihat. A kezdő szülői életbe nem könnyű beleszervezni a sportolást, ugyanakkor minden kicsi, de rendszeres testmozgás sokat számíthat az anyák, apák és a gyermekek egészségét illetően.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?