Hogyan vegyük rá gyermekünket a mozgásra?
Egyszerű: példamutatással. Kutatások bizonyítják, hogy az aktív szülőknek a gyermekeik is aktívabbak. Pofonegyszerű a recept, sokan mégsem követik.
Több felmérés is bebizonyította, hogy a sportos, sportosabb élet élők gyermekei szüleikhez hasonlóan az átlagosnál többet mozognak.
A mozgás nemcsak az egészség, hanem a testi fejlődés szempontjából is fontos a gyermekek számára. Érdekesség, hogy korábban sok helyen a „ne futkossál, mert elesel” álláspontot képviselték, mára ez már alaposan idejétmúlt. Az a jó, ha gyermek sokat mozog, sportol, fut, fára mászik. A lényeg maga a mozgás. A versenysportot ugyanakkor sokan nem ajánlják a kicsiknek. A versengés kiöli a szabadságot, a játékosságot a tevékenységből, általában épp a felnőttek miatt, akik becsületbeli ügynek tartják fiúk, lányuk futamát, meccsét, viadalát.
Becsapós lehet a gyermekek magatartása, ugyanis hajlamosak vagyunk azt tartani róluk, hogy maguktól is eleget mozognak. Ez nincs így, ekkor kell kialakítani bennük az egészséges szokásokat.
A gond ott van, hogy szülést követően a nők figyelmét általában annyira leköti kisbabájuk ellátása és a megváltozott életmód, hogy nagyon nehezen térnek vissza a korábbi aktív szintre, s ez természetesen a kicsikre is kihat. A kezdő szülői életbe nem könnyű beleszervezni a sportolást, ugyanakkor minden kicsi, de rendszeres testmozgás sokat számíthat az anyák, apák és a gyermekek egészségét illetően.
Fotó:
pixabay.com
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.
Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?