Menü

A novemberi meleg árnyoldala

A novemberi melegnek szinte mindenki örül, de meg kell azt is jegyezni, hogy szervezetünk akár rosszul is reagálhat az évszakhoz képest szokatlan időjárásra.

A mozgás, a séták, a több napsütés, a plusz D-vitaminbeviteli lehetőség mind-mind olyasmi, ami abszolút pozitívvá teszi az idei november elejét. Az évszakhoz képest szokatlan melegnek ugyanakkor lehetnek árnyoldalai.

Az ország jelentős részén ezen a héten 15-20 Celsius fokos maximumokat mértek és mérnek, ami rendkívül melegnek számít így november elején. Ki kell hangsúlyozni a maximum kifejezést, a meleg időszak csak rövid időre koncentrálódik, néhány órát jelent, rendszerint kora délután. Estére, éjszakára és hajnalra is viszonylag gyorsan csökken a hőmérséklet, amely akár fagyközeli pontra is lemehet. Ez a hőingadozás pedig megterhelheti azok szervezetét, akik erre érzékenyek.

Ez a fajta időjárás könnyedén okozhat fáradékonyságot, ingerlékenységet és alvászavart azoknál az embereknél, akik erre hajlamosak. Fejfájással küszködhetünk és az átlagosnál jóval türelmetlenebbek lehetünk. Érdekesség, hogy a gyermekeknél is megfigyelhető ez a fajta negatív hatás, a kicsiknél magatartászavarokat okozhat a most tapasztalható időjárás.

Hogy mit tehetünk ezek ellen?

Először is azt, hogy észleljük a problémát. Ha idegesek, ingerlékenyek vagyunk, menjünk ki a szabad levegőre, szellőztessük ki a fejünket. Igyekezzünk minél kevesebb időt az autó volánja előtt tölteni, mert ez ilyenkor jelentős veszélyforrás. A „kúrába” be lehet vonni a gyógyteákat is, és elsősorban a pihenést.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!