Filmajánló: Útkeresők
- Dátum: 2014.11.08., 20:17
- család, családmodell, cserkészet, díj, dokumentumfilm, életkép, falu, fényképész, film, filmrendező, gyereknevelés, hagyományőrzés, házasság, hit, közösség, operatőr, riportfilm, válás
Filmajánló rovatunkban ezúttal is egy rendhagyó filmet ajánlunk Önöknek, amit nem lehet a mozikban megtalálni, mely Mohi Sándor munkáját dicséri. Az útkeresők című dokumentumfilm a mondandó mellett szép képeket vonultat fel. Nem véletlenül, hiszen a többszörösen díjazott rendező a fényképészet és az operatőri munkái mellett lépett a filmrendezés talajára. Ez a filmje kevésbé ismert, 2011-ben vetítették le a HÍR TV műsorán. Témája illeszkedik Sándor munkáihoz.
Néhány Pécs környéki fiatal elhatározta a cserkészifjúságuk idején, hogy a jövőben is összetartanak, és egy faluban fognak majd élni. Ígéretükhöz híven egy településre költöztek. Szép családot alapítottak, és közben igyekszenek megőrizni a hagyományos értékeket. A film bepillantást enged az életükbe, miközben rendben tartják a házat, gondozzák az állatokat, gyereket nevelnek, mesét olvasnak. Közben pedig igyekeznek megőrizni a hagyományokat, és nem mellesleg, a hitüket, amely mindig kapaszkodót nyújt a számukra. Merthogy az élet őket is megpróbálja. Némelyiküknek felnőtt fejjel kell szembesülnie szülei válásával, másikuknak ennyi idő sem adatott kétszülős családmodellből.
Lehet-e szép családjuk ennek ellenére, vagy éppen ezért? Miként lehet feldolgozni egy kisgyermek elvesztését, és hogyan reagál egy ilyen helyzetre a falusi közösség? Ehhez hasonló kérdéseket boncolgatnak a film finoman szőtt szálai. A szép és hiteles életképek bemutatják, hogy még ma is van élet a rohanó városokon, és a válófélben lévő fiatal párokon kívül. A riportok során érdekes történetek bontakoznak ki előttünk, amelyek tanulságait az is magával viheti, aki nem vallásos.
A film az alábbi linken érhető el megtekintésre.
Szeretettel ajánljuk!
Fotó:
pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?