Filmajánló: Útkeresők
- Dátum: 2014.11.08., 20:17
- család, családmodell, cserkészet, díj, dokumentumfilm, életkép, falu, fényképész, film, filmrendező, gyereknevelés, hagyományőrzés, házasság, hit, közösség, operatőr, riportfilm, válás
Filmajánló rovatunkban ezúttal is egy rendhagyó filmet ajánlunk Önöknek, amit nem lehet a mozikban megtalálni, mely Mohi Sándor munkáját dicséri. Az útkeresők című dokumentumfilm a mondandó mellett szép képeket vonultat fel. Nem véletlenül, hiszen a többszörösen díjazott rendező a fényképészet és az operatőri munkái mellett lépett a filmrendezés talajára. Ez a filmje kevésbé ismert, 2011-ben vetítették le a HÍR TV műsorán. Témája illeszkedik Sándor munkáihoz.
Néhány Pécs környéki fiatal elhatározta a cserkészifjúságuk idején, hogy a jövőben is összetartanak, és egy faluban fognak majd élni. Ígéretükhöz híven egy településre költöztek. Szép családot alapítottak, és közben igyekszenek megőrizni a hagyományos értékeket. A film bepillantást enged az életükbe, miközben rendben tartják a házat, gondozzák az állatokat, gyereket nevelnek, mesét olvasnak. Közben pedig igyekeznek megőrizni a hagyományokat, és nem mellesleg, a hitüket, amely mindig kapaszkodót nyújt a számukra. Merthogy az élet őket is megpróbálja. Némelyiküknek felnőtt fejjel kell szembesülnie szülei válásával, másikuknak ennyi idő sem adatott kétszülős családmodellből.
Lehet-e szép családjuk ennek ellenére, vagy éppen ezért? Miként lehet feldolgozni egy kisgyermek elvesztését, és hogyan reagál egy ilyen helyzetre a falusi közösség? Ehhez hasonló kérdéseket boncolgatnak a film finoman szőtt szálai. A szép és hiteles életképek bemutatják, hogy még ma is van élet a rohanó városokon, és a válófélben lévő fiatal párokon kívül. A riportok során érdekes történetek bontakoznak ki előttünk, amelyek tanulságait az is magával viheti, aki nem vallásos.
A film az alábbi linken érhető el megtekintésre.
Szeretettel ajánljuk!
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.