Menü

Szavazz az Aranyanyura

Ez a negyedik év, hogy kiosztják a Richter Aranyanyu díjakat. Mint az az elnevezésből is látszik, ez a díj kifejezetten a nők érdemeit élteti. Három kategóriában négy-négy hölgy jutott be a döntőbe, közülük mindegyik csoportból ketten vihetik el a pálmát, pontosabban a szobrocskát és a pénzjutalmat. Szavazz Te is, hogy szerinted „melyik anyu nevét kéne aranyba foglalni”?

A kategóriák: pedagógus, egészségügyi szakdolgozó, valamint orvosnő. Mint látjuk, mindegyikhez kell egy kis anyai lelkület: sok odaadással és önfeláldozással járó szakmák ezek, ahol a jelöltek mégis kiemelkedőt alkotnak, és valakik felfigyeltek az áldozatos munkájukra. A kategóriák egyik nyertesét a közönség szavazza meg, így hát érdemes ellátogatni a http://aranyanyu.hu/dij weboldalra, és elolvasni az összesen tizenkét jelölt adatlapját, megnézni szívhez szóló kisfilmjét, majd leadni a voksot. Annyit elárulhatunk, hogy a döntés nem egyszerű. A jelöltekről szóló leírásokat olvasgatva kicsit az lehet az érzése az embernek, hogy most melyik ujját harapja, hiszen mindegyik nő megérdemelné a szavazatot. Azért érdemes mégis kattintani a kedvenc jelöltjére, mert ha szerencsés, belépőjegyet nyerhet a színvonalas díjátadó gálára, vagy az eszköznyereményre is esélye lehet.

Fontos elismerni az ezen nehéz szakterületen dolgozó nők munkáját, kiemelni fáradhatatlan, szívből és lélekből végzett tevékenységüket (ezt jelképezi egyébként a díj formája és a logo is). Éppen ezért a kategóriák másik nyertesét egy szakmai zsűri fogja elbírálni, akik között szerepel például Kriston Andrea, vagy Dobó Kata, Rácz Zsuzsa, továbbá Gyarmati Andrea és Nagy Tímea olimpikonok.

November 16-áig lehet szavazni, amelyet egyébként okostelefonon keresztül is megtehetünk: az Aranyanyu alkalmazás iPhone, Android és Windows operációs rendszerű készülékekre is elérhető.

A díj már csak azért is hiteles, mert valódi, személyes történekkel lehet javaslatot tenni a jelöltekre. Ők a hétköznapi hősök, pontosabban hősnők, akiknek a ténykedése hatással van a családjukra és a közösségre is. 

Fotó:
pixabay.com

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

Nepotizmus, nepo babyk

Manapság a világ a hatalmak harcának színtere, legyen az országok között, országokon belüli megmérettetések, vagy akár a showbiznisz. Ennek egyik mozgatórugója a nem mindig etikus nepotizmus.

Unatkozik a gyerek

"Anya/Apa unatkozom!" - egy olyan mondat, amit szülőként gyakran hallunk. Azonban pszichológusok szerint nem is akkora baj, ha a gyermek unatkozik időnként. Többek között azok miatt az okok miatt sem, amelyről mai cikkünkben lesz szó.

Iskolai ballagás, évzáró, osztálykirándulások a kánikulában

Sok helyen a napokban tartják az általános iskolai ballagásokat, az évzáró ünnepségeket, osztálykirándulásokat. Mit lehet tenni, ha a forróságban kirándul a gyerek, vagy az iskola udvarán tartják az évzáró ünnepséget?