Menü

Szavazz az Aranyanyura

Ez a negyedik év, hogy kiosztják a Richter Aranyanyu díjakat. Mint az az elnevezésből is látszik, ez a díj kifejezetten a nők érdemeit élteti. Három kategóriában négy-négy hölgy jutott be a döntőbe, közülük mindegyik csoportból ketten vihetik el a pálmát, pontosabban a szobrocskát és a pénzjutalmat. Szavazz Te is, hogy szerinted „melyik anyu nevét kéne aranyba foglalni”?

A kategóriák: pedagógus, egészségügyi szakdolgozó, valamint orvosnő. Mint látjuk, mindegyikhez kell egy kis anyai lelkület: sok odaadással és önfeláldozással járó szakmák ezek, ahol a jelöltek mégis kiemelkedőt alkotnak, és valakik felfigyeltek az áldozatos munkájukra. A kategóriák egyik nyertesét a közönség szavazza meg, így hát érdemes ellátogatni a http://aranyanyu.hu/dij weboldalra, és elolvasni az összesen tizenkét jelölt adatlapját, megnézni szívhez szóló kisfilmjét, majd leadni a voksot. Annyit elárulhatunk, hogy a döntés nem egyszerű. A jelöltekről szóló leírásokat olvasgatva kicsit az lehet az érzése az embernek, hogy most melyik ujját harapja, hiszen mindegyik nő megérdemelné a szavazatot. Azért érdemes mégis kattintani a kedvenc jelöltjére, mert ha szerencsés, belépőjegyet nyerhet a színvonalas díjátadó gálára, vagy az eszköznyereményre is esélye lehet.

Fontos elismerni az ezen nehéz szakterületen dolgozó nők munkáját, kiemelni fáradhatatlan, szívből és lélekből végzett tevékenységüket (ezt jelképezi egyébként a díj formája és a logo is). Éppen ezért a kategóriák másik nyertesét egy szakmai zsűri fogja elbírálni, akik között szerepel például Kriston Andrea, vagy Dobó Kata, Rácz Zsuzsa, továbbá Gyarmati Andrea és Nagy Tímea olimpikonok.

November 16-áig lehet szavazni, amelyet egyébként okostelefonon keresztül is megtehetünk: az Aranyanyu alkalmazás iPhone, Android és Windows operációs rendszerű készülékekre is elérhető.

A díj már csak azért is hiteles, mert valódi, személyes történekkel lehet javaslatot tenni a jelöltekre. Ők a hétköznapi hősök, pontosabban hősnők, akiknek a ténykedése hatással van a családjukra és a közösségre is. 

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?