Méhlepény: az élet fája
- Dátum: 2014.11.17., 19:19
- lótusz szülés, méhlepény, szülés, újszülött
Az élet fájának is nevezik, hiszen mindent megad az új élet számára, táplálja és védi a magzatot. Mégis kultúránkban a szülést követően veszélyes hulladéknak minősítik, és gyakorlatilag kidobják.
A méhlepény szülést követően ugyan befejezte feladatát, de sorsa spirituális szempontból egyáltalán nem mindegy.
A lótusz szülés során a köldökzsinórt nem vágják el, a baba így kapcsolatban marad a méhlepénnyel, a zsinór később elszárad, majd magától leválik. A lótusz szülés a háborítatlanságot szolgálja, a család és a baba számára is egy békés átmenetet biztosít, mely egyben lehetővé teszi a szabad leválást is.
A méhlepény működése ugyan leáll a szülést követő néhány órán belül, de az energiaáramlás fennmarad, vagyis kevésbé drasztikus módon történik az elválasztás, ezért az így született babák nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak.
Bizonyos szempontból megdöbbentő lehet egy elhaló méhlepény látványa mely még összekötettésben van az újszülöttel, de spirituális szemmel fontos jelentőséggel bír.
Lótusz szülés esetén egyébként általában a méhlepényt levendulával, illetve sóval tartósítják, miután pedig megtörtént a természetes leválasztódás, eltemetik az "élet fáját".
Fotó:
pixabay.com
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?
Mosható pelenka, avagy a környezetbarát alternatíva
Egyre többen használják a mosható pelenkákat, és ha még nem hallottál róluk, akkor érdemes elolvasnod ezt a cikket, hiszen ez a környezetbarát megoldás egyaránt védi a bolygónkat és a pénztárcánkat is!
Mentális egészség az iskolában: mit tehet a szülő?
Az iskolakezdés nem minden gyermeknek és szülőnek volt könnyű, hiszen a laza nyár után egy szorosabb napirendbe kellett visszarázódni és több, mint egy hónapja elvárások tucatjainak kell megfelelni. Amikor nemcsak átmeneti nehézségekről van szó, hanem mélyebb problémáról, depresszióról, szorongásról, akkor fel kell ismerni, hogy gond van.