Menü

Méhlepény: az élet fája

Az élet fájának is nevezik, hiszen mindent megad az új élet számára, táplálja és védi a magzatot. Mégis kultúránkban a szülést követően veszélyes hulladéknak minősítik, és gyakorlatilag kidobják.

A  méhlepény szülést követően ugyan befejezte feladatát, de sorsa spirituális szempontból egyáltalán nem mindegy.

A lótusz szülés során a köldökzsinórt nem vágják el, a baba így kapcsolatban marad a méhlepénnyel, a zsinór később elszárad, majd magától leválik. A lótusz szülés a háborítatlanságot szolgálja, a család és a baba számára is egy békés átmenetet biztosít, mely egyben lehetővé teszi a szabad leválást is.

A méhlepény működése ugyan leáll a szülést követő néhány órán belül, de az energiaáramlás fennmarad, vagyis kevésbé drasztikus módon történik az elválasztás, ezért az így született babák nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak.

Bizonyos szempontból megdöbbentő lehet egy elhaló méhlepény látványa mely még összekötettésben van az újszülöttel, de spirituális szemmel fontos jelentőséggel bír.

Lótusz szülés esetén egyébként általában a méhlepényt levendulával, illetve sóval tartósítják, miután pedig megtörtént a természetes leválasztódás, eltemetik az "élet fáját". 

Fotó:
pixabay.com

Korai zenei nevelés fontossága

Születésünktől kezdve megvan az a képességünk, hogy észleljük a dolgok zeneiségét. Sőt, ez a képességünk segít minél hamarabb megérteni a világ történéseit. Talán nem is olyan véletlen, hogy összehangolódásnak nevezzük az újszülöttekkel való kezdeti összecsiszolódást. Számukra még ez az elsődleges információforrás, és ennek további támogatása a fejlődési területek mindegyikére pozitív hatással lesz.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.