Menü

Fogyókúra helyett életmódváltás – nem lehet eleget hangsúlyozni

Az év ezen időszakában élik virágkorukat a fogyókúrák, a legtöbb újévi fogadalomnak ugyanis része az egészségesebb táplálkozás, jobb alak. Arra viszont figyeljünk oda, hogy ne higgyünk a csoda-módszereknek: káposztaleves kúrával esetleg tisztító hatást, de nem tartós fogyást lehet elérni, a különleges fogyasztó shake-k csak vacsorára ajánlottak, nem egész napos étkezést helyettesítenek, és a hasrezegtető készülékektől sem leszünk izmosabbak.

Soha jobban nem megy az egyszerű fogyást hirdető készítmények és eszközök piaca, mint újév idején. A tavaly évközben felszedett, és az ünnepek idején még jobban felhalmozott zsírpárnáktól szeretnének sokan szabadulni. Ez viszont kitartó munkával és odafigyeléssel érhető csak el tartósan, így sokan inkább próbálnak hinni valamilyen könnyű, de eszméletlen eredményt hirdető dologban. Pedig hosszú távon ezek akár károsak is lehetnek az egészségünknek.

Ha például hirtelen kalória- és szénhidrátszegény életmódra váltunk, és nem figyelünk oda arra, hogy a szervezetünknek igenis szüksége van meghatározott mennyiségű szénhidrátra is, akkor kiéheztetjük a szervezetünket, ami pedig egy idő után akkor is megállíthatja a fogyást, ha jóval diétásabban étkezünk, mint korábban. Nem hoznak önmagukban eredményt a fogyást ígérő tabletták és ételek sem, csak megfelelő életmódba illesztve tudnak kiegészítésként hozzájárulni az anyagcsere gyorsításához, valamint a fogyáshoz.

Amennyiben tartós, és hosszú távú eredményt szeretnénk, nem pedig pár hónap múlva visszahízni, valamint tönkretenni az emésztőrendszerünket, akkor fogyókúrák helyett az életmódváltásra törekedjünk, lemondások helyett pedig a megoldásokra! De hogy mit is jelent az életmódváltás? Azt, hogy étkezési (és mozgási) szokásainkat hosszú távon változtatjuk meg azon nézőpont helyett, hogy a fogyókúra után újra visszatérhetünk az eredetileg fogyasztott ételekhez. Minden ételt el lehet készíteni egészségesebben és diétásan, keressük meg inkább ezeket a módszereket a csodavárás helyett. 

Fotó:
pixabay.com

Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.