Menü

Fogyókúra helyett életmódváltás – nem lehet eleget hangsúlyozni

Az év ezen időszakában élik virágkorukat a fogyókúrák, a legtöbb újévi fogadalomnak ugyanis része az egészségesebb táplálkozás, jobb alak. Arra viszont figyeljünk oda, hogy ne higgyünk a csoda-módszereknek: káposztaleves kúrával esetleg tisztító hatást, de nem tartós fogyást lehet elérni, a különleges fogyasztó shake-k csak vacsorára ajánlottak, nem egész napos étkezést helyettesítenek, és a hasrezegtető készülékektől sem leszünk izmosabbak.

Soha jobban nem megy az egyszerű fogyást hirdető készítmények és eszközök piaca, mint újév idején. A tavaly évközben felszedett, és az ünnepek idején még jobban felhalmozott zsírpárnáktól szeretnének sokan szabadulni. Ez viszont kitartó munkával és odafigyeléssel érhető csak el tartósan, így sokan inkább próbálnak hinni valamilyen könnyű, de eszméletlen eredményt hirdető dologban. Pedig hosszú távon ezek akár károsak is lehetnek az egészségünknek.

Ha például hirtelen kalória- és szénhidrátszegény életmódra váltunk, és nem figyelünk oda arra, hogy a szervezetünknek igenis szüksége van meghatározott mennyiségű szénhidrátra is, akkor kiéheztetjük a szervezetünket, ami pedig egy idő után akkor is megállíthatja a fogyást, ha jóval diétásabban étkezünk, mint korábban. Nem hoznak önmagukban eredményt a fogyást ígérő tabletták és ételek sem, csak megfelelő életmódba illesztve tudnak kiegészítésként hozzájárulni az anyagcsere gyorsításához, valamint a fogyáshoz.

Amennyiben tartós, és hosszú távú eredményt szeretnénk, nem pedig pár hónap múlva visszahízni, valamint tönkretenni az emésztőrendszerünket, akkor fogyókúrák helyett az életmódváltásra törekedjünk, lemondások helyett pedig a megoldásokra! De hogy mit is jelent az életmódváltás? Azt, hogy étkezési (és mozgási) szokásainkat hosszú távon változtatjuk meg azon nézőpont helyett, hogy a fogyókúra után újra visszatérhetünk az eredetileg fogyasztott ételekhez. Minden ételt el lehet készíteni egészségesebben és diétásan, keressük meg inkább ezeket a módszereket a csodavárás helyett. 

Fotó:
pixabay.com

Mi az, ami tilos Luca – napján?

A Luca-nap a hagyományokban vannak dolgok, amit tilos elvégezni, ugyanis balszerencsét hoz. Melyek a Luca-napi babonák?

Ünnepi meséink

Mesét olvasni a gyerekeknek ünnepekkor is fantasztikus dolog. Vannak olyan klasszikus karácsonyi történetek, amelyeken mi magunk is felnőttünk, s sosem fognak kimenni a divatból.

A karácsonyi vásárok története

A karácsonyi vásárok ragyogó fényeikkel, édes illataikkal és örömteli atmoszférájukkal sokakban keltenek nosztalgiát egy idilli múlt, „kollektív ünnepi harmónia” iránt. Azonban ez a múlt részben a képzelet szüleménye, a hagyomány pedig sokkal újabb keletű, mint gondolnánk.

Iskolai adventi sütivásár – szabad vagy nem?

Általános iskolai szülői munkaközösségünkben sokszor felvetődik a kérdés, hogy a már hagyománynak számító iskolai adventi sütivásáron szabad-e házisüteményt árulni. Legális ez egyáltalán? Ennek kutakodtam kicsit utána.

A rajzolás agyműködésre gyakorolt hatásai

Sokan szeretnek rajzolni, festeni, különböző kreatív tevékenységeket folytatni, pusztán hobbiból. De vajon milyen agyi folyamatok is zajlanak ekkor? Mi mindent lehet ezekből rövid-és hosszútávon profitálni?