A csalóka jég áldozatokat szed
A befagyott tavak remek szórakozási, sportolási lehetőséget kínálnak, ugyanakkor ingen veszélyesek lehetnek. Sajnos a kockázatokat, tiltásokat sokszor nem vesszük figyelembe, s ez szinte minden évben áldozatokat követel.
Idén is van már halálos áldozata a nem megfelelő vastagságú, minőségű jégre merészkedésnek. Tavaink sajnos ilyenkor csalókák és ez még a legtapasztaltabbakat is becsaphatja, pláne a többieket, például fiatalokat, gyerekeket, a terepen tájékozatlanokat.
Vegyük például a Balatont. Legnagyobb tavunkon nem csak a kijelölt pályákon, hanem mindenütt lehet korcsolyázni, jégre lépni, ahol nem tiltott (mint például a kikötőkben), de csak abban az esetben, ha megbizonyosodtunk a biztonságról. Mit jelent ez? A jég nem olvad, nem mozog és kellő szilárdságú.
Ez papíron tiszta, de valljuk be, a helyszínen nem minden esetben olyan könnyű ezt megállapítani, így ha bizonytalanok vagyunk, jobb ha inkább a partot választjuk. Elképzelhető, hogy a jég nagyon vastag, de mégsem egyenletesen fagyott be a tó, a szél tett kárt benne, vagy esetleg egy hirtelen felmelegedés gyorsan megolvasztotta bizonyos részeit.
A legbiztonságosabb természetesen a kijelölt pályák használata. Ha valaki mégis másutt próbálná ki korcsolyázótudását, érdemes néhány alapvető tanácsot megfogadnia. Nem szabad nagyon eltávolodni a parttól, kerülni kell a befolyásokat, patakok torkolatát, és fontos odafigyelni a megfelelő ruházatra. Nem igazán tanácsos egyedül a befagyott vízre merészkedni, és mindenképpen érdemes mobiltelefont tartani magunknál, lehetőleg vízzáró helyen.
Fotó:
pixabay.com
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.