Biztonságos hűség kontra megújító hűtlenség?
- Dátum: 2015.01.25., 19:14
- félrelépés, házasság, hűség, hűtlenség, megcsalás, párkapcsolat, újdonság ereje
Ahogy az önmegvalósítás a világunkban egyre jobban előtérbe kerül, egyre kevésbé fontos és sérthetetlen érték a hűség, illetve a kapcsolat megtartása.
Nap, mint nap rengeteg sok inger ér minket, és a különböző médiumokon keresztül olyan dolgokat ismerünk meg, melyeket mi magunk még nem tapasztaltunk, ezért hiányérzetet kelt bennünk, és el kezdünk vágyódni az új, az izgalmas iránt. Gyakori mondat például, hogy miért horgonyoznánk le egy párkapcsolatban életünk végéig, ha annyi lehetőségünk van másokkal is kipróbálni. Ráadásul az átmeneti viszonyok mellett a megcsalás megítélése is felpuhult, a hűtlenség egyre több formája minősül elfogadhatónak, vagy legalábbis bocsánatos bűnnek.
A világ változása, az önismeret, önmegvalósítás előtérbe kerülése persze számos pozitívumot is hordoz magában, hiszen olyan lehetőségeket tár fel az én kibontakozása előtt, mely korábban elképzelhetetlen lett volna. De valójában a biztonság és stabilitás elvetése sem vezet a boldogság felé.
Az emberben a biztonság iránti vágy, és az újdonság iránti igény is egyaránt erős. A mai közfelfogás azonban inkább az utóbbinak kedvez, hiszen a megcsalás, elválás, átmeneti kapcsolatok egyre inkább az elfogadható, normális tartományba esnek.
Természetes, hogy vágyódunk az újdonságra, de nem mindegy milyen módon elégítjük ki ezt az igényünket. A szakemberek szerint ugyan fontos az újdonság megélése, és önmagunk megújulása is, ez hosszú távon csak akkor vezet igazán boldogsághoz, örömhöz, ha ezért küzdenünk és tennünk kell. Márpedig a kapcsolatok ilyen célú váltogatása, illetve a megcsalás ebből a szempontból instant megoldás, és nem is eredményez értékes újdonságot életünkben, ráadásul mindeközben a biztonság, stabilitás iránti igényünk nem elégül ki.
És párkapcsolati szinten nem csak az ismeretlen jelentheti az újdonság erejét, hanem az is hogy magunkból valami újat hozzunk elő, ne a megszokott képet mutassuk magunkról. Párkapcsolatban, családban hosszú távon ez nagyon nehéz, hiszen könnyen beleszürkülhetünk a megszokott helyzetekbe.
Nem egyszerű feladat, de a kulcs valahol még is ott van, hogy a biztonságérzetet adó tartós párkapcsolatban kell tudni időről időre megújulni. Ehhez lehet, hogy időnként el kell távolodnunk a párunktól, vagy ki kell próbálni magunkat az élet más területein. Ahogy magunkról egyre többet megtudunk, úgy tudunk megújulni párkapcsolatunkban is. Ráadásul az így „szerzett”, vagyis kitartással, küzdelemmel, munkával elért megújulás értékesebb és tartósabb lesz.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?