Menü

Biztonságos hűség kontra megújító hűtlenség?

Ahogy az önmegvalósítás a világunkban egyre jobban előtérbe kerül, egyre kevésbé fontos és sérthetetlen érték a hűség, illetve a kapcsolat megtartása.

Nap, mint nap rengeteg sok inger ér minket, és a különböző médiumokon keresztül olyan dolgokat ismerünk meg, melyeket mi magunk még nem tapasztaltunk, ezért hiányérzetet kelt bennünk, és el kezdünk vágyódni az új, az izgalmas iránt. Gyakori mondat például, hogy miért horgonyoznánk le egy párkapcsolatban életünk végéig, ha annyi lehetőségünk van másokkal is kipróbálni. Ráadásul az átmeneti viszonyok mellett a megcsalás megítélése is felpuhult, a hűtlenség egyre több formája minősül elfogadhatónak, vagy legalábbis bocsánatos bűnnek.

A világ változása, az önismeret, önmegvalósítás előtérbe kerülése persze számos pozitívumot is hordoz magában, hiszen olyan lehetőségeket tár fel az én kibontakozása előtt, mely korábban elképzelhetetlen lett volna. De valójában a biztonság és stabilitás elvetése sem vezet a boldogság felé.

Az emberben a biztonság iránti vágy, és az újdonság iránti igény is egyaránt erős. A mai közfelfogás azonban inkább az utóbbinak kedvez, hiszen a megcsalás, elválás, átmeneti kapcsolatok egyre inkább az elfogadható, normális tartományba esnek.

Természetes, hogy vágyódunk az újdonságra, de nem mindegy milyen módon elégítjük ki ezt az igényünket. A szakemberek szerint ugyan fontos az újdonság megélése, és önmagunk megújulása is, ez hosszú távon csak akkor vezet igazán boldogsághoz, örömhöz, ha ezért küzdenünk és tennünk kell. Márpedig a kapcsolatok ilyen célú váltogatása, illetve a megcsalás ebből a szempontból instant megoldás, és nem is eredményez értékes újdonságot életünkben, ráadásul mindeközben a biztonság, stabilitás iránti igényünk nem elégül ki.

És párkapcsolati szinten nem csak az ismeretlen jelentheti az újdonság erejét, hanem az is hogy magunkból valami újat hozzunk elő, ne a megszokott képet mutassuk magunkról. Párkapcsolatban, családban hosszú távon ez nagyon nehéz, hiszen könnyen beleszürkülhetünk a megszokott helyzetekbe.

Nem egyszerű feladat, de a kulcs valahol még is ott van, hogy a biztonságérzetet adó tartós párkapcsolatban kell tudni időről időre megújulni. Ehhez lehet, hogy időnként el kell távolodnunk a párunktól, vagy ki kell próbálni magunkat az élet más területein. Ahogy magunkról egyre többet megtudunk, úgy tudunk megújulni párkapcsolatunkban is. Ráadásul az így „szerzett”, vagyis kitartással, küzdelemmel, munkával elért megújulás értékesebb és tartósabb lesz.

Fotó:
pixabay.com

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.