Menü

A túlzott fehérjebevitel nem tesz jót a babáknak

A korábban gondoltaktól eltérően, a túl sok fehérje egyáltalán nincs jó hatással a babák és kisgyermekek fejlődésére. Elhízás és allergiaveszély.

Egy közelmúltbeli kutatás kimutatta, hogy a túl sok, illetve a nem megfelelő fehérje az első két évben növeli az elhízás és az allergia kockázatát a babáknál és kisgyermekeknél.

A 2 és 9 év közötti gyermekek körében elvégzett kutatás eredménye abszolút összefügg azzal a sokat hangoztatott tétellel, miszerint az anyatej a legjobb a táplálásban. A szoptatást, ha van rá lehetőség, legalább fél évig ajánlják. Nem véletlenül, hiszen az anyatej összetétele a lehető legoptimálisabb módon van „beállítva”.

A túlzott és nem megfelelő összetételű fehérjebevitel negatívan befolyásolhatja a későbbi súlygyarapodást, amely ezáltal felesleges mértékű lehet. Hatással van a kialakuló zsírsejtekre, valamint fokozza az inzulintermelést, ezzel növeli az éhségérzetet.

A fehérjével kapcsolatban nem szabad megfeledkezni arról, hogy alapvető tápanyag az emberei szervezet fejlődésével és egészségével kapcsolatban, a kutatás megállapításai a túlzott mértékű bevitelre vonatkoznak.

A szakemberek hangsúlyozzák az anyatejes táplálás mellett/után használt tápszerek összetételére való figyelmet, illetve azt, hogy nem szabad megvonni a fehérjebevitelt, hanem az optimális szinten  való tartásra kell törekedni.

Fotó:
pixabay.com

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.