A túlzott fehérjebevitel nem tesz jót a babáknak
A korábban gondoltaktól eltérően, a túl sok fehérje egyáltalán nincs jó hatással a babák és kisgyermekek fejlődésére. Elhízás és allergiaveszély.
Egy közelmúltbeli kutatás kimutatta, hogy a túl sok, illetve a nem megfelelő fehérje az első két évben növeli az elhízás és az allergia kockázatát a babáknál és kisgyermekeknél.
A 2 és 9 év közötti gyermekek körében elvégzett kutatás eredménye abszolút összefügg azzal a sokat hangoztatott tétellel, miszerint az anyatej a legjobb a táplálásban. A szoptatást, ha van rá lehetőség, legalább fél évig ajánlják. Nem véletlenül, hiszen az anyatej összetétele a lehető legoptimálisabb módon van „beállítva”.
A túlzott és nem megfelelő összetételű fehérjebevitel negatívan befolyásolhatja a későbbi súlygyarapodást, amely ezáltal felesleges mértékű lehet. Hatással van a kialakuló zsírsejtekre, valamint fokozza az inzulintermelést, ezzel növeli az éhségérzetet.
A fehérjével kapcsolatban nem szabad megfeledkezni arról, hogy alapvető tápanyag az emberei szervezet fejlődésével és egészségével kapcsolatban, a kutatás megállapításai a túlzott mértékű bevitelre vonatkoznak.
A szakemberek hangsúlyozzák az anyatejes táplálás mellett/után használt tápszerek összetételére való figyelmet, illetve azt, hogy nem szabad megvonni a fehérjebevitelt, hanem az optimális szinten való tartásra kell törekedni.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?