Ültessük át a szobanövényeket, itt a tavasz!
- Dátum: 2015.04.28., 21:26
- átültetés, cserép, föld, gyökér, Hold, Holdfázis, kertészkedés, növény, növő Hold, szobanövény, talaj, tavasz, természet
A szobanövények számára az őszi, valamint a tavaszi átültetés a legkedvezőbb. A természet megújulásával egy ütemben a szobanövények is tavasszal fejlődhetnek a legtöbbet, ez főleg akkor igaz, ha megfelelő környezetben és talajban lakhatnak. De vajon mi a tökéletes időpont az átültetéshez?
A szobanövényeink csak akkor fejlődhetnek megfelelően, ha számukra jó méretű cserépben tartjuk őket, valamint meghatározott időközönként friss földet kaphatnak. Noha a nagyobb szobanövényeket már nem érdemes, és nem is lehet átültetéssel zargatni, nekik csak „utántöltés” szükséges: a régi földre, valamint köré új réteget helyezhetünk. A többieknél szükséges az átültetés az alábbi esetekben:
Ha a szobanövényt nemrégiben vásároltuk, ekkor ugyanis általában túl kicsi cserépben árulják a növényeket, és az eladáskor használt földkeverék teljesen más jellegű, mint amire a növénynek hosszú távon szüksége van.
Amennyiben a szobanövényt nem ültettük át két éve, akkor mindenképp vegyük fel az új földbe költözők listájára.
Amennyiben a növény gyökere már túl nagy, vagy a levelek láthatóan nem fejlődnek megfelelő mértékben, akkor szintén javasolt az átültetés.
A tavasz ehhez kiváló időszak, viszont az sem mindegy, hogy ezen belül milyen időszakot választunk. A legkedvezőbb a növényeink számára, ha a Holdfázishoz igazítjuk az átültetés időpontját, és a növő Hold időszakára datáljuk ezt a tevékenységet. Következő alkalommal március 22. és április 2., valamint április 20. és május 2. között lesz növő fázisban a Hold, ekkor javasolt a szobanövények átültetése. Ezáltal könnyebben és gyorsabban fejlődhetnek, kevésbé viseli meg őket az átültetési procedúra, és sokkal jobban meghálálják a foglalkozást.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.