Menü

Értékes kincs az esővíz, használjuk fel!

Köztudott tény, hogy az európai ember rengeteg ivóvizet használ, és sokszor feleslegesen. Ez nem csak arról szól, hogy fogmosás közben folyatjuk a vizet, hanem arról is, hogy olyan célra is ivóvizet használunk, amire másmilyen is alkalmas lenne. Az esővíz például egy kihasználatlan kincs, pedig családi házban élők könnyedén hasznosíthatnák.

Az esővíz felhasználásával sokat spórolhatunk, és mindez nagyon kicsi ráfordítással megoldható. Mi szükséges hozzá? Például néhány lapos műanyag láda, amit az ereszcsatorna kifolyójához helyezhetünk, vagy egyszerű műanyag hordók, amiben gyűlhet a víz, továbbá nagy vizesflakonok, amiben tárolhatjuk a már összegyűjtött esővizet.

Az elsődleges legkiválóbb felhasználása ennek az öntözés, de nem csak a kertben, hanem lakáson belül is. A szobanövényeink meghálálják, ha természetes esővízzel öntözzük őket a klóros, kemény csapvíz helyett, és gyönyörűen fognak fejlődni a természet nedűje által.

Ezen kívül alkalmazhatjuk még például a toalett öblítéséhez, valamint takarításhoz, tisztításhoz is. Amennyiben az eredeti formájában tudjuk azt összegyűjteni és tárolni, úgy az esővíz a tévhittel ellentétben van annyira tiszta, hogy erre kiválóan alkalmas. A kutatások szerint csupán iváshoz és főzéshez nem ajánlott a használata, azonban minden máshoz igen, például fürdéshez és mosáshoz is! Az ódzkodók gondoljanak csak bele, hogy ha egy esős napon alaposan eláznak, akkor volt-e olyan, hogy ettől piszkosabb lett a ruhájuk, vagy a bőrük? Nyilvánvalóan nem, csupán az agyunk sokszor automatikusan arra asszociál, amikor sárosak leszünk, vagy az utcán nem tisztának látjuk az esővizet, hiszen összegyűjti az út porát.

Az esővíz felhasználhatósága tehát nagyon széles körű, csupán élnünk kellene a lehetőséggel. Ha arra gondolunk, hogy mennyibe kerülnek a műanyag gyűjtő-tároló alkalmatosságok, akkor számoljuk ki, hogy mennyit spórolhatunk a vízdíjon. Továbbá vegyük figyelembe a környezetvédelmi szempontokat is: Földünk ivóvíz-készlete nem végtelen, és mégis mennyit pazarlunk belőle olyan vízfelhasználásra, amikor másmilyen minőségű víz is megfelelne. 

Fotó:
pixabay.com

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?