A Férfiak Klubja elindította az értékteremtő Apa-Fia Köröket
- Dátum: 2015.05.07., 09:02
- apa, Apa-Fia Körök, barkácsolás, beszélgetés, értékteremtés, férfi, Férfiak Klubja, fiú, minőségi idő, munka, nagypapa, unoka
A férfias értékek egyre inkább halványulni látszanak, az apák szerepe pedig nincs igazán értékelve. A Férfiak Klubja tesz ez ellen: országszerte útjára indított az Apa-Fia Köröket, melynek keretében apák és nagyapák, valamint fiaik, fiú unokáik hasznos közös tevékenységek közben fontos szellemiséget valósítanak meg.
A Férfiak Klubjáról már olvashattak a hajráegészség.hu olvasói, hiszen Valentin-nap után hírt adtunk a vezető, Bedő Imre előadásáról, melyet Ölvedi Rékával tartottak. Az is hasonlóan izgalmas téma volt, mint most ez a küldetés, amelynek keretében az apák pozícióját kívánják erősíteni, és az apa-fiú közötti kapcsolat fontosságát a helyére emelni.
A regionális Apa-Fia Köröket az önként jelentkező „nagykövetek” koordinálják. Eddig 15 helyszínen alakultak meg a helyi társaságok országon belül, valamint van már egy határon túli helyszín is. A tervek szerint az apák és fiúk értelmes tevékenységek végzésére találkoznak közösen, hiszen Bedő Imre vallja: a férfi a tetteken keresztül tudja leginkább érvényesíteni önmagát. Így hát közös barkácsolásra és sok más férfias, közös elfoglaltságra gyűlnek össze közösen, de a programokba belefér akár az üzemlátogatás, vagy a kirándulás és a kalandtúra is. A lényeg az együtt töltött, egymásra fordított idő, melynek keretében nemcsak férfihoz illő tevékenységeket gyakorolnak, hanem beszélgetnek is. Röviden: értéket teremtenek.
Minderre nagy szükség van abban a korban, amikor az apák szerepe elbizonytalanodott, valamint az édesapák a munka, túlórák mellett kevés minőségi időt tudnak a gyermekeikkel tölteni.
Hosszú távon azt tervezik, hogy mindemellett Apa-Lánya Köröket is alakítanak, hiszen az édesapák szerepe lányaik életében is ugyanolyan fontos.
Az Apa-Fia Körökről érdeklődjenek a Férfiak Klubja helyi társaságainál, melyekről az alábbi linken találhatnak információkat!
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?